Kızılcaköy'de Jandarma, 421 şahıs ve 289 aracı sorguladı Kızılcaköy'de Jandarma, 421 şahıs ve 289 aracı sorguladı

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
Efeler Belediyesi ev sahipliğinde, Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü dolayısıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş, Kozdibi Meydan’ından Köprülü-veysipaşa Mahallesi’ne kadar sürdü.
Yürüyüş güzergahının sonunda Efeler Tarih Evi’nin açılışı gerçekleştirildi.
Program, Efeler Belediyesi’nin tiyatro ekibi tarafından hazırlanan, Aydın’ın kurtuluşunun tiyatral canlandırması ile başladı.
İyi Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş ve İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner’in de katıldığı programda konuşan Atay söyledi:
“Bizim hiçbir açılışımıza vekiller gelmiyor. Siz geldiniz çok teşekkür ederim. İyi ki geldiniz. Aydın’ın kurtuluşunu sizlerle birlikte kutladığımız için çok mutluyuz. Öncelikle bu binayı, bu değerli proje için bağışlayan merhum Fatma Yaşar Karanfil’i rahmetle anıyoruz. Ailesi adına Sayın Necla Büyükçoban ve yakınlarına da çok teşekkür ediyoruz. Efeler Tarih Evi’ne emeği geçen, gönüllü olarak bu güzelliğe el verenlere de çok teşekkür ediyorum. Efeler Tarih Evi, kentin belleğini hem dijital hem de çeşitli eşya ve objelerle gelecek nesillerin hizmetine sunan özgün bir yer oldu. Kendi alanlarında çok değerli hizmetleri olan hemşerilerimizin anlatımlarından oluşan sözlü tarih kayıtlarını da burada izleme şansınız olacak. Sizin desteğiniz ile belediye başkanlığımın en mutlu günlerini yaşıyorum. Gerçekleştirdiğimiz her projenin sizler tarafından sahip çıkılması sürdürülebilir olması çok önemli. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum ki; bizim dedikodu ile işimiz olmaz. Dedikodu çalışmayan ve üretmeyen insanların işidir. Arkadaşlarımızı ve projelerimizi sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.”
Başkan Atay konuşmasının ardından ev sahiplerinin yakınlarına, Ömer Karakaş’a ve diğer davetlilere Tarih Evi’ni gezdirdi.