Gazetecileri, kısa zaman önce Efeler Belediyesi’nce hizmete açılan Doğa Otel ve Restaurant’ta ağırlayan Başkan Atay, burada düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarıyla samimi bir ortamda sohbet etti.

Büyükşehir Çalışıyor Aydın’ın yolları yenileniyor Büyükşehir Çalışıyor Aydın’ın yolları yenileniyor

“GAZETECİLER KUTSAL BİR GÖREV YAPIYOR”

Gazetecilerin demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Mehmet Fatih Atay, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Sizleri belediyenin yapmış olduğu böyle bir mekânda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Siz gazeteciler çok kutsal bir görev yapıyorsunuz; insanların haber alma hakkını elde etmesini sağlıyorsunuz. Siyasetçiler çoğunlukla eleştirilere açık olmadıkları için gazetecileri sevmezler. Bense hayatım boyunca eleştirilere açık oldum. Doğru şeyler yapmak istiyorsanız eleştirilmekten korkmayacaksınız. Doğruysanız, yaptıklarınızdan korkmuyorsanız, yaptığınız şeyler toplumun mutluluğu içinse, korkmanıza gerek yok.”

“SİYASETÇİLERİN DOĞRU İŞLER YAPMASINI TARAFSIZ GAZETECİLİK ANLAYIŞI SAĞLAR”

Gazetecilerin çok zor şartlarda görev yaptığını belirten Başkan Mehmet Fatih Atay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Görevleri haber vermek olan gazeteciler öldürülüyor. Bunun örneğini ne yazık ki Gazze’de gördük, savaş muhabirleri öldürüldü. Yaptığınız işin etkisi toplumda çok fazla. Toplumu yöneten siyasetçilerin doğru işler yapmasını ancak tarafsız ve bağımsız olan gazetecilik anlayışı sağlayabilir. Sizler bu ülkenin doğru yönetilmesini sağlamak sorumluluğundasınız ve bunu yerine getiriyorsunuz. Bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Önemli olan herkesin sorumluluklarını bilerek, birlikte, uyum içinde çalışmasıdır. Bugün birlikte olduğumuz için çok teşekkür ederim. Hepinizin gününü kutluyorum. Birlikte nice günler diliyorum.”

Editör: Meltem Danışman