Atay, mesajında şu ifadelere yer verdi, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, gelişiyle şehrimizi onurlandırdığı günün 93’üncü yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Aydın’da araç yangını Aydın’da araç yangını

Mustafa Kemal Atatürk'ün Aydın’a geldiği gün, sadece bir liderin ziyareti değil, aynı zamanda bir milletin uyanışının, bağımsızlık ve özgürlük ruhunun bir simgesidir. O gün, kurtuluş meşalesinin ilk yakıldığı şehirlerden biri olan, Kuvayi Milliye’nin hayat bulduğu efeler diyarı Aydın’da her bireyin yüreğinde bir umut yeşermiş, kalpleri bağımsızlık ruhuyla dolup taşmıştır.

Atatürk'ün bu topraklara armağan ettiği değerlere sahip çıkmanın ve onun mirasını yaşatmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Bu sorumlulukla, kentimizi daha aydınlık yarınlara taşımak için her gün bir önceki günden daha fazla çalışacağımızı belirterek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyorum. Kahraman efelerimizin mirası olan topraklarımızı aydınlatan kurtuluş meşalesini, en milli ve kalbi duygularla taşımaya, Ata’mızın izinde yürümeye devam edeceğiz.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve hiç bitmeyecek bir hasretle anıyor, Aydın’a gelişinin 93’üncü yıl dönümünü büyük bir onurla kutluyorum.”

A F İ Ş