Galerici esnafların şehrin dışına alınması konusunda Söke’de herkesin hemfikir olduğunu belirten Başkan Arıkan; “Oto galericiler sitemizin hayata geçmesi şehir içi trafiği büyük ölçüde rahatlatacak. Esnaflarımızın da ticari faaliyetlerini çok daha rahat bir ortamda yapmasını sağlayacağız” dedi.

Söke Belediyesi olarak araziyi temin edeceklerini, tüm altyapısını yaptıktan sonra galericiler sitesinin oluşumuna başlayacaklarını belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Biz planlar ve gerçekler üzerinden konuşuyoruz. Başkaları hayal eder ama biz yaparız” dedi.

Aydın’daki trafik kazasında 3 kişi yaralandı Aydın’daki trafik kazasında 3 kişi yaralandı

“SÖKE DEVLETİN ÜVEY EVLADI GİBİ”

Söke’nin devletten hiçbir hizmet almadığını adeta üvey evlat gibi olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; “Hastanesini, okullarını, camilerini, üniversitesini hatta taziye evlerini Sökeliler kendi yapmış. Herkesten Allah razı olsun. İnşallah ben bu enerjiyle 8 ayda yaptıklarımı, önümüzdeki 60 ayda da aynı tempoyla sürdüreceğiz. Galericiler Sitesi başta olmak üzere planladığımız tüm projeleri yüzümüzün akıyla yapacağız” dedi.

Başkan Arıkan Galericiler Sitesi sorununun çözümünün de seçim sonrası yapılacak ilk projelerden biri olacağının da sözünü verdi.

Sökeli Galericiler, sorunlarının çözüm noktasında kendisine olan güvenlerinin de tam olduğun ifade ettiler.