AK Parti Aydın Milletvekili TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla  mesaj yayınladı.

Mustafa Savaş mesajında şu ifadelere yer verdi,

“Bilginin gün geçtikçe katlanarak çoğaldığı, haberleşme ile iletişim kanallarının hızla geliştiği günümüz dünyasında, medya hayati bir önem taşımaktadır. Görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medya olarak nitelenen anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliği günden güne artmaktadır. Bu sebeple gazetecilerimizin üzerine düşen sorumluluk her zamankinden daha fazladır.

CHP'li Çankır pazar esnafının derdine ses oldu CHP'li Çankır pazar esnafının derdine ses oldu

Aziz milletimizin adeta gözü, kulağı olan ve haber akışını sağlayan gazetecilerimiz, şüphesiz ülkemizin demokratikleşme sürecine de büyük katkılar sunmaktadır. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru, tarafsız, ahlaki ve vesayete karşı dik duruşlu tutum sergileyen medya sektörü, demokratik ve şeffaf toplumun vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu anlayış çerçevesinde, 20 yılda ülkemiz genelinde hayata geçirdiğimiz reformlarla, medya kuruluşlarımızın güçlenmesini, çeşitlenmesini, daha demokratik ve özgürlükçü bir yapıya kavuşmasını sağladık. Dezenformasyonlarla mücadele kapsamında gerekli yasal düzenlemeleri yaparak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde Dezenformasyonla Mücadele Merkezini kurduk. Mesleki ilkelerden ve demokratik değerlerden ödün vermeyen, yalan ve dezenformasyona karşı hakikat mücadelesine sahip çıkan, görevlerini hassasiyet ve saygınlıkla icra eden, böylece medyaya güveni ve sektörün kalitesini de artıran basın mensuplarının destekçisi olmayı sürdüreceğiz.

Kamuoyunun doğru, eksiksiz ve hızlı şekilde bilgilendirilmesi için gecesini gündüzüne katan gazetecilerimizin, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi göstermiş oldukları cesur ve kararlı duruşları hafızalarda hala tazeliğini korumaktadır. O gece vatan ve millet şuuruna sahip olan gazetecilerimiz aziz milletimizin doğru ve hızlı bir şekilde haber almasını sağlamışlardır. Devlet-millet kenetlenmesinde üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getiren ve darbe girişiminin başarısız olmasında da büyük rol üstlenen gazetecilerimiz asla unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerimle, tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, kendilerine başarılı bir meslek hayatı temenni ediyorum. Görevi başında vefat eden basın mensuplarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”