Başkan Çerçioğlu, Cumartesi Pazarı’nda vatandaşlarla buluştu Başkan Çerçioğlu, Cumartesi Pazarı’nda vatandaşlarla buluştu

Eskiyen ve ekonomik ömrü tamamlanan çöp konteynerlerinin yenileriyle değiştirilmesi ve ihtiyaç duyulan yerlere konulması için başlatılan çalışmalar kapsamında Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın girişimleri Koçarlı Belediyesine hibe edilen çöp konteynerleri ilçe genelinde ihtiyaç olan mahallerde kullanılacak.

Çevreci ve çevreye duyarlı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren ve aynı zamanda Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan Koçarlı Belediyesi Başkanı Nedim Kaplan ilçeye gerçekleştirdikleri sayısız yatırımların yanından, daha temiz bir Koçarlı için de mücadele ettiklerini ifade ederek, “Koçarlı’nın daha temiz bir yer olması için mücadelemizi artırarak sürdürüyoruz. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından belediyemize hibe edilen çöp konteynerini teslim aldık. Bugüne kadar toplamda 675 adet çöp konteyneri belediyemize hibe edildi. En son ise 140 adet hibe çöp konteynerimizi bugün teslim aldık” dedi.

Koçarlı’lı hemşerilerinin sağlıklı, mutlu, güven dolu bir çevrede yaşamalarının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Kaplan, “Bu kapsamda taleplerimiz doğrultusunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından Belediyemize hibe dilen 140 adet çöp konteynerini daha öncekiler gibi yine ihtiyaç duyulan noktalara yerleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımızın da bu doğrultuda daha temiz bir Koçarlı için duyarlı davranmalarını istiyoruz. İlçemize önem veren Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye, Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Mustafa Savaş'a, Milletvekillerimize ve emeği geçen tüm herkese ilçem ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Editör: Meltem Danışman