Koçarlı Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste Belediye Hizmet binası içerisinde yer alan konferans salonuna isim verilmesi gündem maddeleri arasında yer aldı. Çok amaçlı olarak faaliyete geçirilen konferans salonu için, binanın yapımında “Koçarlı’ya ne yapsak Borcumuzu Ödeyemeyiz” diyerek destek veren ve yapımını üstlenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun isminin verilmesi önerildi.

Önerinin oylamaya sunulmasının ardından ise salonun ismi “Süleyman Soylu Çok Amaçlı Konferans Salonu” olması oy çokluğu ile kabul edildi.

“KENDİSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN”

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, yaptığı konuşmada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Koçarlı’ya yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, “Koçarlı ilçesine büyük katkıları olan İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun ismini ilçemizin ilk ve tek olan konferans salonuna vermek bizim için bir onur. Belediye Binamızı, Emniyet ve Jandarma binamızı son kuruşuna kadar İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu yaptı. Türkiye’de yaklaşık bin civarında ilçe belediyesi var. Hiçbir belediye, borçlanmadan böyle bir hizmet binası yapamaz. Bizim burada belediye olarak 3-4 milyon liralık bir masrafımız vardır. Ama son kuruşuna kadar İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu yaptı. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

WhatsApp Image 2022-05-10 at 12.30.24