Özgür Özel’den taziye mesajı Özgür Özel’den taziye mesajı


(Haber: Naci ERİŞ)
Aydın’ın Efeler ilçesinde bir kez daha dolandırıcılık girişimi yaşandı.
Telefonla aradıkları kişilere kendilerini polis olarak tanıtıp para isteyen dolandırıcılar, az daha kendi kazdıkları kuyuya düşüyordu. 
“POLİSİM” DEYİP PARA İSTEDİ
64 yaşındaki Hıdır Güzel’i arayan dolandırıcılar, klasik yöntemleri ile Güzel’i kandırmaya çalıştı.
Banka bilgileri, telefon numaraları gibi bilgileri paylaşıp polis olduklarına ikna etmeye uğraşan şüpheliler, Hıdır Güzel’in bankadan para çekmesini istedi.
64 yaşındaki Hıdır Güzel, başından geçenleri şöyle anlattı:
“Telefon geldi, telefon eden kişi kendini polis olarak tanıttı. Ben başta inanmadım, hatta ısrar edince hakaret ettim kendisine. Benim kimlik bilgilerim, banka bilgilerimi söyledi. Polis amblemi olan bir whatsapp numarasından resimler gönderince biraz ikna oldum. İsmim, telefon numaralarım, banka bilgilerim hepsi elindeydi. Kızımın kullandığı bir telefon numarası vardı, onu dahi biliyorlardı.”
‘BANKAYA’ DİYE ÇIKIP ‘POLİSE’ KOŞTU
Hıdır Güzel ise telefonun diğer ucundaki dolandırıcının dediğine uyuyor gibi yapıp, polise başvurdu. Güzel, “Bankaya gitmemi istedi, ‘gideyim’ dedim ve motosikletime binerek bankaya gidiyormuş gibi yapıp emniyete gittim. Emniyet önündeki görevliye ‘sus’ işareti yaparak telefondaki adamın sesini dinlettim. Sonra gelen polis arkadaşlarla buraya geldik. Yakalatabilir miyiz diye düşündüm ama olmadı.”
VATANDAŞLARA ÖNEMLİ ÇAĞRI
Dolandırıcıları dolandırmak üzereyken elinden kaçıran yaşlı adam, vatandaşlara çağrıda bulundu. Güzel, “Vatandaşlarımız bu tip telefonla arayan kişilere inanmasınlar. Emniyetten yardım istesinler. Güvenli bir yere geçip, bilgi alsınlar” dedi.