İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istemek amacıyla Söke’de esnaf ve pazar ziyaretlerine katıldı. Kaya’nın destek için Söke’ye gitmesi nedeniyle, AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek eleştiride bulundu. Celbek, “İncirliova ve mahallelerinin o kadar çözülmesi gereken sorunları varken Söke’de siyasi çalışma yapmanız ne kadar doğru? Takdiri İncirliova halkına bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti’li Celbek’in bu eleştirisine, Cumhuriyet Halk Partisi İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman ve İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Mesut Günlay’dan ortak bir açıklama ile yanıt gecikmedi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İncirliova Belediye Başkanımız Aytekin Kaya'nın bugün Söke Bağarası'na gitmesi, orada seçim çalışması yapması birilerini fena halde rahatsız etmiş. Millet İttifakı İlçe Başkanları olarak bu konuda birkaç cümlede biz edelim, sizin asıl derdinizin ne olduğunu ya da Aytekin Başkanımızın neleri yapıp neleri yapmadığı için sizin rahatsız olduğunuzu İncirliovamızın güzel insanlarına bir de biz anlatalım:

Evet Aytekin Kaya her yerdedir.

Seçimden seçime kapı çalanlara inat o hep halkının yanındadır. Bir başkandan ziyade abidir, kardeştir, dayıdır, babadır, eniştedir. Cenazelerde vatandaşın acısını ilk paylaşandır, iki eli kanda olsa da darda olanın yanına koşup gidendir. Cemiyetlerde sadece son 4 yıldır değil belki de 40 yıldır halkının yanında olandır.

Aytekin Kaya; İncirliova’nın içinde makam arabasıyla gezenlerden değildir. Kendi arabasını kendisi süren arabasının camı açık gezen, iyi akşamlar, hayırlı işler diyerek hal hatır sorandır. Selamsız sabahsız gezenlerden hiç değildir. Marka güneş gözlüğünü takıp, oturduğu makamı sonsuz kendisinin sanıp vatandaşla göz teması kurmayanlardan değil, abim, kardeşim, yengem, yeğenim dediği insanların konuşurken gözünün içine bakandır, derdini dinleyendir.

Gecenin köründe dere mi taşmış, Aytekin Başkan personeliyle birlikte oradadır, yağmurun altında mücadele verendir, gecenin bir vakti evine sırılsıklam dönendir.

Makam kapısını kapalı tutup, önüne korumaları dizen değil, o kapıyı, o makamı milletin gerçek sahiplerine her zaman açık tutandır.

Hafta içi, hafta sonu, gecenin 3’ü sabahın 5’i demeden çalan telefonunu açandır, çözüm üretendir, oruç ağzıyla bir kez olsun of demeden her yere yetendir.

Aytekin Kaya, kul hakkı yemez, yetimin, fakirin fukaranın hakkını kimselere yedirmez. Çalışıyoruz adı altında yıllarca küçücük belediyenin sırtından heybesini dolduranlara inat İncirliova'nın parasını yine İncirliova’ya harcayandır. Bir kuruşun, belediye alınan tek bir civatanın bile hesabını sorandır, hesabını verendir!”

“AYTEKİN KAYA İNCİRLİOVA’NIN ÖZ EVLADIDIR”

Açıklama şöyle devam etti:

“Siz istiyorsunuz ki Aytekin Kaya'da sizin gibi en pahalı takım elbiselerini giysin, marka güneş gözlüklerini taksın, devletin kurumlarının vatandaşın vergileriyle yaptırdığı işleri sanki kendisi babasınnı parasıyla yaptımış gibi önüne geçsin, klasik boş beleş siyasetçi pozlarıyla yaptık oldu, sözde İncirliova’ya hizmet ediyoruz paylaşımları yapsın, akşam da nargile kafelerde bacak bacak üstüne atıp, üç beş poz vererek üzerine sözde “biriz, beraberiz, diriyiz iriyiz” diye yazılar yazsın, yazdırsın.

Sonra da siz çıkın yine sırf sözde boş siyasetiniz uğruna İncirliova için gecesini gündüzüne katan Belediye Başkanımız Aytekin Kaya’yı eleştirin. Yok öyle yağma. Aytekin Kaya İncirliova’nın öz evladıdır. Efeler diyarı Aydın'ın öz evladıdır. Bizim gurur kaynağımızdır. İstediğiniz kadar rahatsız olun, istediğiniz kadar hazımsız olun. Aytekin Başkanımız yaptığı hizmetleri ve örnek davranışları ile sizi rahatsız etmeye devam edecektir.”