Aydın İmam Hatip Mezunları Derneği Önder İl Başkanı Akın Aksu, şarkıcı Gülşen'in konserinde  İmam Hatip okullarına yönelik sözleri nedeniyle Aydın Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı ve şarkıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şarkıcı Gülşen'in Nisan ayında İstanbul'da verdiği konserde İmam Hatip okullarına  yönelik söylediği sözler ortaya çıktı. Popçu Gülşen, "İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor" sözleri kısa sürede ülke gündemine oturdu ve büyük tepki çekti.

Konuyla ilgili Aydın Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Aydın İmam Hatip Mezunları Derneği Önder İl Başkanı Akın Aksu, 'İmam Hatip Okulları ; öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile bu ülkenin Milli Eğitim sisteminin bir parçasıdır. Okul türleri içinde İmam Hatip Okullarını tercih ederek bu okullarda eğitim almak isteyen her bir vatandaşımızın tercihi, tıpkı diğer okul türlerini tercih eden vatandaşlarımızda olduğu gibi temel bir haktır ve saygıya layıktır. İmam Hatip Okullarının mezunları ve mensupları olarak farklı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik her türlü ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve tehlikeli görüyoruz" dedi. 

"KİNİ VE NEFRETİ DIŞA VURAN ZAVALLI KİŞİLİKLERE ÜZÜLÜYORUZ"
Şarkıcı Gülşen'in  toplumun tamamına saygısızlık yaptığını ifade eden Aksu, "Zaman zaman kendi çıkarları için suni gündem oluşturmak isteyen  bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki ön yargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere de üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen'in çirkin itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa sevk etmektedir. İmam Hatip Okullarının mensuplarına, mezunlarına ve aynı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır" diye konuştu.
Açıklamanın ardından Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na giden Aksu ve dernek üyeleri şarkıcı Gülşen hakkında suç duyurusunda bulundu. 
Basın açıklamasına, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ve çeşitli sivil toplum kuruluşları katıldı.

WhatsApp Image 2022-08-25 at 15.29.00