Aydın Genç İş İnsanları Derneği’nin ( AYGİAD) Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğunun Desteklenmesi Hibe Programı- VI (CSD-VI) kapsamında sosyal girişimcilik projesi başarılı bulunarak yürütülen ‘Sosyal Girişimciliği Geliştirmek İçin Yenilikçi Yaklaşım’ (Innovative Approach for Developing Social Entrepreneurship) projesinin İstanbul çalışma ziyareti gerçekleşti.
Hollanda’dan ve İsveç’ten ortaklarla yürütülen projenin önemli adımlarından biri gerçekleştirilerek ülkede faaliyet gösteren önemli sosyal girişimler Postane İstanbul, Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, YEKPARE, İstanbul Impact Hub yerinde incelendi.

Ziyarete, AYGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Çakır, proje ortakları Aydın Girişimci Kadınlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Senem Bircan, proje ortaklarından Hollanda’dan International Labour Association (ILA) Sefer Demirci ve Isveç’den Integration for All (IFALL) Necmettin Meletli katıldı. Sosyal Etki ve Yenilikçi Eğitim Derneğinden (SOYED) Yaşar Yılmaz ve Fethi Atalar, TABIT Kurucusu Tülin Akın ile Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt, Aydın Valiliği AB ve Dış İlişkiler Koordinatörü Reyhan Gülpınar ve çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Programda, Merve Kavas-YEKPARE, KUSIF’den Muhammed Yunus Aktaş, Impact Hub’dan Sima Ertem sunumlar gerçekleştirdi. Etkinlik katılımcıların değerlendirmeleri ile sona erdi.

aygiat-1