Aydın Genç İş İnsanları Derneği’nin AB ve Türkiye Arasında Sivil Toplum Diyaloğunun Desteklenmesi Hibe Programı- VI (CSD-VI) kapsamında sosyal girişimcilik projesi başarılı bulunarak yürütülen ‘Sosyal Girişimciliği Geliştirmek İçin Yenilikçi Yaklaşım’ (Innovative Approach for Developing Social Entrepreneurship) projesinin Sürdürülebilir Gelecek İçin Sosyal Girişimcilik İş Fikirleri Yarışması adaylarını arıyor.

"DESTEKLEMEYE DEĞER BULUNAN FİKİR ÖDÜLLENDİRİLECEK"

Konuyla ilgili AYGİAD'dan yapılan bilgilendirmede, "Sürdürülebilir Gelecek İçin Sosyal Girişimcilik İş Fikirleri Yarışması genç girişimcilerin sosyal iş fikirlerinin ortaya çıkması ve yatırımcılar tarafından desteklenmesi için planlanan bir faaliyettir.

Yarışmaya katılan gençler, online kuluçka merkezindeki başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunacaktır. Fikirleri ile ön elemeyi geçen adaylar, belirlenen temaya uygun iş fikirleri ve iş planlarını içeren girişimcilik fikirlerini bir dosya halinde yarışma jürisine sunacaklar. Jüri, proje ortakları AYGİAD,

AGİKAD ve SOYED ile ortakları tarafından belirlenen yatırımcılar, iş adamları ve destekçilerden oluşacaktır. Yarışma jürisinin desteklemeye değer bulduğu sosyal girişim fikri Ticaret Borsası, Ticaret Odası vb. kuruluşların ortak desteği ile ödüllendirilecektir" ifadelerine yer verildi.

Yarışma Afiş