Aydın Genç İş İnsanları Derneği (AYGİAD)  ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. arasında İşbirliği Protokolü imzalandı.

ADÜ Senato Salonunda düzenlenen İşbirliği Protokolü, Aydın Genç İş İnsanları Derneği (AYGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Utku Uyanık, AYGİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve ADÜ Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü,  Prof .Dr. Osman Selçuk ALDEMİR , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali AKYOL, Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal İYEM ‘in katılımı ile gerçekleştirildi.

Protokol ile AYGİAD ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş.  arasında Ar-Ge, yenilikçilik ve girişimcilik çalışmaları ile eğitim-öğretim ve kültürel işbirlikleri oluşturması sağlanarak, her iki kurumun personel ve iştirakçileri arasındaki ilişkileri teşvik ederek, mevcut olanları geliştirmek ve araştırma çalışmalarının sonuçlarını ortak kullanıma açmak planlanmaktadır.

AYGİAD ile Adnan Menderes Teknoloji Geliştirme A.Ş. arasında gerçekleştirilen protokolde, Teknokent’in bölgesel anlamda Aydın için önemli bir değer olduğunu belirten Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü  Osman Selçuk ALDEMİR, Bölge içerisinde atılacak adımların her geçen gün daha iyiye gideceğinin, ülke ekonomisine katkı sağlanması anlamında Aydın'ın önceliklerinin de dikkate alınmasının gerekliliğinin önemini vurguladı. AYGİAD ile Adü Teknokent A.Ş. arasında yapılan protokol kapsamında bölgedeki sinerjinin katma değerli ürünlere dönüşmesinin yanı sıra Üniversite-Sanayi işbirliğinin bölgede daha aktif bir şekilde ilerletilmesinin önemli bir adım olacağına dikkat çekti.

AYGİAD Yönetim Kurulu  başkanı  Fikret Utku UYANIK , " Adnan Menderes Üniversitesi ve ADÜ Teknokent'e bakış açımız olumludur, Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyette bulunan, bulunmak isteyen üyelerimiz var, çok güzel çalışmalara ve projelere imza atacağımıza eminiz. Bunun için ne gerekiyorsa sonuna kadar yapabiliriz" dedi.