Aydın'da 11 Haziran cumartesi günü etkili olan yağmur, hayatı olumsuz etkiledi. Yaz yağmurlarının etkisi altında kalan Aydın ve ilçelerinde yağış sonrası bir çok esnafın dükkanını su bastı. Yağmurun Bir anda etkisini göstermesi ile hazırlıksız yakalanan vatandaşlar taşan dereler ve kapanan yollarda mahsur kaldı. Yağışlarla birlikte bir çok esnafta zarar gördü. Yağmurların ardından Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü esnafları yalnız bırakmadı. Odalardan ve esnaflardan gelen ihbarlara göre hareket eden AYESOB Başkanı Künkcü, Efeler ve Koçarlı'da dükkanlarında maddi hasar oluşan esnafları ziyaret ederek 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. Künkcü mağdur olan esnafların sorun ve taleplerini dinleyerek, iş yerlerinde de incelemelerde bulundu.

"ESNAFIMIZ BİZE EMANET DEMİŞTİK"

AYESOB Başkanı Muhammet Ali Künkcü, esnafın sadece gündelik hayatta değil her zaman, yaşadıkları olumsuz durumda da yanlarında olacaklarını belirterek, "Biz bu göreve talip olduğumuz andan itibaren, seçime kadar bizler esnafımıza emanetiz, seçim sonrasında ise esnafımız bize emanet demiştik. Aydın’da hafta sonu gerçekten şiddetli yağmurlar etkili oldu. Yağmur dolayısı ile adeta afet yaşadık. Bu süreçte Efeler ve Koçarlı’da esnafımızın dükkanlarını su bastığını öğrendik. AYESOB olarak yaşananlardan haberdar olmamızın ardından, iş yerlerini su basan esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımızın mağdur olduğunu bizzat gördük. Yönetim olarak esnafımızın yaralarını sarmak için hemen bir çalışma başlattık. Dükkan ve ürünleri zarar gören esnafımıza vakıfımız aracılığı ile destekte bulunma kararı aldık. Bu süreçte Devletimiz de zor gününde esnafımıza yardım edecektir. Bu vesileyle başta esnafımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. Rabbim böyle felaketlerden bizi korusun" ifadelerini kullandı.

KÜNKCÜ'YE BAŞKANLAR EŞLİK ETTİ

Esnafın zararlarının tespit edilmesi için yapılan çalışmalarda Başkan Künkcü’ye AYESOB başkan vekilleri Uğur Anbarlı ve Murat Elgin, AYESOB Yönetim Kurulu Üyesi, Bıyıklı Esnaf Odası Başkanı Salih Kozalı, Koçarlı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Yaman, Aydın Kuaför, Berber ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar ve Aydın Lokantacılar Odası Başkanı Ali Ongan eşlik etti.

destek2