Aydın Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı İsmail Kadı, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda, ölü hayvan eti satan kasaplar olduğunu öne sürmüştü. 
Kadı, alkollü yakalanan bir esnaf odası başkanının 1.5 litre su içerek kurtulmaya çalıştığını iddia etmişti. 

"BEYEFENDİ İÇMEDEN YAZMAZ"
Manşet Gazetesi muhabiri Melek Fırat, Kadı'nın iddialarını sormak için Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muhammet Ali Künkçü'yü aradı. 
Manşet Gazetesinin haberine göre, Kadı’yla ilgili yorum yapmayacağını söyleyen Künkçü, İsmail Kadı'yı sık sık alkollüyken yazı yazmakla suçladı. Künkçü, “Şimdi bu camiayı böyle küçük nüanslarla sıkıntıya sokmanın bir mantığı yok. Çünkü saygınlığını kaybeder. Böyle dedikodular. Beyefendinin kendisi içmeden yazı yazmaz. İçtiği zaman da her yeri rezil eder. Bunu ben bir günden bir güne hiçbir yerde açıklamadım. Tamam mı? Dolayısıyla kendisinin ehliyeti kaç defa kaptırdığına da bakın. Bu tip mübalağalara girmeyin. Kurumu yıpratır bu. Tamam, yaptığı yanlış olabilir, arkadaşın da. Ama kurumu yıpratmanın da bir mantığı yok” dedi. 

Gazetecinin soruları karşısında sinirlenen Muhammet Ali Künkçü, "İsmail beyin kendisine sorun. Benim sana tavsiyem her şeye atlayıp zıplama iyi mi? Senin büyüğün olarak diyorumki, hayatın çemberinden geçmiş birisi olarak diyorum ki bazı şeyler de dikkatli ol ki ileride insanlar senin yollarını açsınlar” diyerek üstü kapalı tehditte bulundu.

melek-1