Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan 83 yaşındaki K.B., kendisini polis olarak tanıtan  ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının evine baskın yapacağını bu nedenle tüm parasını eve gelen polislere teslim etmesi gerektiğini söyleyen kişiler tarafından 580 bin lira dolandırıldığı iddiasıyla Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelerek şikayette bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Efeler'de yaşayan 83 yaşındaki K.B.,  kendisini polis olarak tanıtan kişi ya da kişiler tarafından telefonla arandı.
 Sözde polisler yaşlı adamla yaptıkları görüşmede,  FETÖ mensuplarının takibinde olduğunu ve kısa sürede evine  baskın düzenleyeceklerini  bu nedenle  tüm mal varlığının koruma altına alınması gerektiğini söyledi.
Bu sözlere inanan talihsiz adam, bankaya giderek 580 bin lirasını çekti ve iddiasına göre eve gelen sahte polislere parayı teslim etti. 
Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan K.B., Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelerek konuyla ilgili şikayette bulundu.
Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Kendisini hacı olarak tanıttı Aydınlı yaşlı adama şoku yaşattı Kendisini hacı olarak tanıttı Aydınlı yaşlı adama şoku yaşattı

para2-3