Kuşadası 93 düzensiz göçmen yakalandı Kuşadası 93 düzensiz göçmen yakalandı

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
Olay, Efeler’e bağlı Zeybek Mahallesinde meydana geldi. Başıboş sokak köpeği, mahalle sakini Sevtap Ateş’i bir anda kovalamaya başladı. 
Korkup kaçmaya çalışırken ayağı takılıp düşen Ateş’in kolu kırıldı. Saldırıya uğrayan Sevtap Ateş, o anları şöyle anlattı:
“Cumartesi günü sabah işe gitmek için çıktığım esnada, tam evin köşesinde büyük bir köpeğin saldırısına uğradım. Köpekten kaçmaya çalışırken takıldım ve düştüm. Şu an kolumda on iki tane dikiş var. Ameliyatlıyım. Kırk beş günlük bir raporum var. Üç ay kadar çalışmama olasılığım var. Kuaför olduğum için bir daha çalışamama olasılığım da var. Çünkü koluma platin takıldı. Bu birinci değildi, beni 3’üncü kez kovalayışları. 3’üncü de de kolumu kırdım maalesef. Daha önce de durakta beklerken saldırdılar. İki kişi kurtardı bizi. Daha sonra markete giderken yine saldırıya uğradım. Bebek arabasıyla korkutup kaçırmaya çalıştım yine etraftakiler yardım ettiler.”

Sorunun çözülmesi için belediyeye başvurduklarında ‘hayvanseverler’le karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Sevtap Ateş, “Nereden baksanız 60-70 tane sokak köpeği var bu bölgede ve sürekli yenileri geliyor. Sorunla ilgili olarak belediyeye başvurduk ama somut bir çözüm alamadık. Hayvansever birkaç kişi o köpekleri burada beslediklerini, buranın besleme alanı olduğunu ve belediyenin hayvanları toplamasına müsaade etmeyeceklerini söylemişler. Belediye de bu yüzden toplayamıyor hayvanları” dedi.
Kendisinin de hayvansever olduğunu ifade eden Ateş, köpeklerin daha sağlıklı yaşayabileceği toplanma alanı yapılmasını istedi. 
“EKMEK ALMAYA ÇIKAMAZ OLDUK”
Mahalleli olarak korku ve tedirginlik içinde olduklarını belirten Sevtap Ateş, Zeybek Mahallesinde benzer olayların sık sık yaşandığını belirtti. Ateş, “Geçenlerde bir çocuğun bisikletle köpeklerden kaçarken bir arabanın üzerine çıktığını öğrendik. Yine küçük bir çocuk bisikletle hızlıca köpeklerden kaçarken park halindeki motorlara çarpıyor kafasından yaralanıyor. Ablam hemen ileride oturuyor çocukları oraya gönderemiyorum. Gece gezmemiz kalmadı. Çocuklar çıkıp oyun oynayamıyor. Oyun oynamayı geçtim ekmek almaya bile çıkamaz hale geldik. Sürekli saldırganlar, sürekli agresifler ve sürekli benzer saldırma vakaları duyuyoruz” diye konuştu.
Sevtap Ateş şimdi ise bir imza kampanyası başlatmak istiyor. Çevre sitelerden de gelecek destekle 400’e yakın imza toplamayı hedefleyen Sevtap Ateş, sorunun çözümü için valiliğe başvurmaya hazırlanıyor.