Çine Belediyesi kursiyerlerine seyircilerden tam not Çine Belediyesi kursiyerlerine seyircilerden tam not

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
‘Kalk Yerine Yat’ grubunun fikir babası olan Sinan Uğur Çetinkaya, uzun süredir müzikle uğraşıyor. 
Lise yıllarında müziğe merak salan ve ‘Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması’na’ katılan Çetinkaya, üniversite döneminde ‘Kalk Yerine Yat’ grubunun temellerini attı. 
Kendi şarkı sözlerini yazıp besteleyen Sinan Uğur Çetinkaya, bazı şarkıları da yeniden yorumlayıp müzik platformlarına yükledi.
Tanju Okan’a ait ‘Her Akşam Votka Rakı ve Şarap’ şarkısıyla çıkış yakalayan Çetinkaya, bu deneyimini şöyle anlattı:
“Gitarı alıyordum elime kurcalarken şurası şöyle olsun burası böyle olsun, şarkılar yapıyordum. Şarkıları da telefona kaydediyordum. Sonra ilk şarkımı yaptım. ‘Çeyrek Kalıyor’ diye. O zamanlar Kubilay diye bir arkadaşım vardı. Onunla beraber borçlanıp ses kartı, mikrofon falan aldık. İlk şarkıyı 2017 yılında yayınladım. 31 Ağustos’tu. Kalk Yerine Yat’ın doğum günü. Bunları Youtube’dan yayınladım. Tanımadığım insanların ilgi gösteriyor olması benim için motivasyon oldu. Bende başladım kayıt yapmaya. Spotify olmadan 2 tane cover yaptım, 5 tane kendi şarkımı yaptım. Bu coverlardan biri ‘Votka Rakı ve Şarap’ şarkısı oldu. Votka Rakı Şarap tahminimden çok hızlı büyüdü.”
Yeniden yorumladığı parçalar yerine kendi bestelerine yönelen Sinan Uğur Çetinkaya’nın, şimdi ise ‘Kalk Yerine Yat’ grubu ile Akustikhane yolculuğu başladı. 
Akustikhane’nin düzenlediği, genç ve yetenekli müzisyenlerin kendilerini duyurabileceği ‘Yeni Yerli’ programına davet edilen Sinan Uğur Çetinkaya, albüm anlaşması yaptı. 
Çetinkaya, “İlk şarkımızı 7 Ekim’de yayınlayacağız. Üçer hafta arayla şarkıları tek tek paylaşacağız ve 7 şarkının tamamı yayınlandığında bir albüm içerisinde toplayacağız” dedi.
Grubun bir sonraki hedefi ise turneye çıkmak.