Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalar yürüten Aydın Gençlik Merkezi gençlerle yeni projeler yapmaya devam ediyor.

Gençlerin sanat, spor ve gönüllülük faaliyetleri ile boy gösterdiği Aydın Gençlik Merkezi yeni bir projeyle ülkemizin kültür merkezlerinden olan Mardin’e kültürel yolculuk gerçekleştirdi. 29 üniversite öğrencisinin 2 görevli eşliğinde 4 gün boyunca Dara Antik Kenti, Midyat İlçesi, Mardin Müzesi, Ulu Camii, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Zinciriye Medresesi, Midyat Beyaz Su gibi tarihi ve kültürüyle dikkat çeken mekanları gezme fırsatı bulan gençler davetleri üzerine Ömerli belediye başkanı ve Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürüne de ziyaret gerçekleştirdiler.

Proje hakkında konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu gençlerin ufkunu açacak tüm projeleri önemsiyor ve bu yönde çalışmalar yürütüyoruz. “Kültürler Arası Yolculuk” projeside gençlerin kültürlerle etkileşimini sağlayıp olumlu kazanımlar elde ettiği bir proje oldu bu konulardaki desteklerinden dolayı Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederiz. Açıklamalarında bulundu.

grnç