Aydın'da büfe işletmecisi Deniz Kuşseven, son gelen elektrik faturasının ardından iş yerinde elektrikle çalışan tüm cihazları durdurdu. Kısmen karanlıkta kalan ürünleri bulmakta zorlansalar da müşterilerinin durumu anlayışla karşıladıklarını belirten Kuşseven, "Dondurma satışını durdurduk. Soğuktan faydalanıp buzdolaplarını kapattık. Yazın ne yapacağız bilemiyoruz" dedi.

Yeni yılla birlikte elektriğe gelen yüzde 52 ile yüzde 130 arasındaki zamlar esnafı vurdu. Aydın'da büfe işletmecisi Deniz Kuşseven, son gelen elektrik faturasının ardından iş yerinde elektrikle çalışan tüm cihazları durdurdu. İş yerinde ne klima ne de buzdolabı çalıştırdığını söyleyen Kuşseven, müşterilerin önce duruma şaşırdığını ancak daha sonra anlayışla karşıladığını ifade etti.
“DOLAPTA OLMASI GEREKEN MALZEMELERİ SOĞUK HAVADA TUTUYORUZ” 
İşyerinde elektrikli cihazları kullanması halinde gelecek faturayı ödeyemeyeceğini belirten Kuşseven, “Elektrik faturaları o kadar abartılı geldi ki, elektrikle çalışan hiçbir şeyi kullanmamayı tercih ediyorum. Klimayı açmıyorum. Klimayı açarsam elektrik faturasını ödeyemem. Kapıyı açık bırakıyorum, buzdolabında bulunması gereken malzemeleri de havanın soğuk olmasından faydalanarak soğutmuş oluyorum. Böylece elektrikten tasarruf ediyorum. Işıkları kapattım. Biraz karanlıkta kalıyoruz. Müşteriler ürünleri bulmakta zorlanıyor ama onlar da bu hareketimi anlayışla karşılıyorlar. Kışın dolapta olması gereken malzemeleri havanın soğukluğundan faydalanarak soğutuyoruz. Ama yazın ne yapacağız onu da Allah bilir. Dondurma satmıyoruz” dedi.

Gözden kaçırmayın

Flaş haber: Çaya yüzde 43 zam geldi Flaş haber: Çaya yüzde 43 zam geldi