(İSMAİL ÖRS) Bu durumu da meslektaşlarına mesajla bildiren Bozbey, "Aydın Barosu'nu sevmek suçsa cezamı idam isterim" ifadelerini kullandı.


Aydın Barosu seçimleri Cumartesi ve Pazar günü gerçekleştirilecek. Seçimler öncesi birçok avukat çeşitli yöntemler ile adaylıklarını açıkladı. Adaylık açıklamaları arasında ise en dikkat çeken sözleri ise  Avukat Rıfat Bozbey kullandı. Meslektaşlarına gönderdiği ilginç mesajla adaylığını duyuran ve destek isteyen Bozbey hakkında, Aydın Barosu Yönetim Kurulu tarafından disiplin soruşturması başlatıldı. Bu durumu da meslektaşlarına mesajla bildiren Bozbey, "Alenen belirtir ve bildiririm ki Aydın Barosu'nu sevmek suçsa cezamı idam isterim" dedi. Bozbey, bu durum karşısında yaşadığı üzüntüyü de mesajında paylaştı.

BOZBEY'İN ADAYLIK AÇIKLAMASINDA MESLEKTAŞLARINA GÖNDERDİĞİ MESAJ
Avukat Rıfat Bozbey, adaylık açıklamasında meslektaşlarına gönderdiği mesajda şu ifadelere yer vermişti, "Boz Haneden, İsminin Birincisi, A. Rifat Bozbey, Hukukun Efendisi, İcra Dairelerinin Lordu, İcra Mahkemelerinin ve İtirazın İptallerinin Kralı, Ağır Cezaların Korkulu Rüyası, Yedi Mahkemenin Hükümdarı, İyilerin Dostu, Kötülerin Düşmanı, Eski(Meyen) Hakim Aday Adayı, İtalyan Hatlarıyla Dikkat Cezbeden, Adalet Diyarının Koruyucusu Ve Assolisti olan Zat-ı Şahaneleri Aydın Barosu yönetim kurulu üyeliğine adaydır. Destekleriniz için siz kıymetli meslektaşıma şimdiden teşekkür ederim."

avukat-8