Diyetisyen Münevver Yaman hırsıza kapıyı kendi eliyle açtı Diyetisyen Münevver Yaman hırsıza kapıyı kendi eliyle açtı

Polat Erdi yaptığı paylaşımda Yenipazar’da bir ailenin evini ziyaret ettiğini belirterek ailenin yaşadığı evin durumunu, “Ev oturulabilir durumda değil. Hijyen sorunu belirgin. Evin büyük oğlu Yusuf pırlanta gibi. Kardeşinde otizm tanısı var. Annesinde de psikiyatrik tanılar var. Babanın ise çalışma gücü yok. Acil bu ailemize el atmamız lazım. Evi komple yenilememiz lazım.” sözleriyle açıkladı.

Ailede çalışabilecek tek kişinin Yusuf isimli bir gencin olduğunu belirten Polat Erdi, ona da iş verilmediğini belirterek insanlardan yardım istedi. Erdi paylaşımında, “Yusuf 26 yaşında, pırlanta gibi. Fakirlik nedeniyle kimse iş vermemiş. Mahcup delikanlı bir genç. Ailede hastalık öyküsü belirgin. Otizm ve majör depresyon öyküsü var. Yusuf ailesinin travmatik hastalık öyküleri nedeniyle ortaokul terk. Baba çalışabilir durumda değil. Ev tarumar durumda. Oturulabilir değil. Bu aileye el atmamız lazım. Sürekli görmezden gelinmiş.” ifadeleriyle durumun önemine dikkat çekti.

Son olarak aileyi ziyaret ederek bir haftalık erzaklarını karşıladıklarını belirten Polat Erdi, aile için harekete geçilmesini istedi. Sosyal medya platformundan yapılan paylaşımların altına ise yüzlerce destek mesajı yazıldı. İnsanlar, yardım etmek için bir banka hesabının açılmasını bekliyor.