Aydın Atatürk Devlet Hastanesinde 21 Nisan 2023 tarihinde hipertansiyon (yüksek tansiyon) şikayeti nedeniyle beyin kanaması geçiren 5 çocuk babası Muhittin İyilik, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edilen Muhittin İyilik 'in yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti. 

İyilik'in beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Emin Tunç Demir ile hemşire Senem Sözer, hastanın ailesi ile organ bağışı konusunda görüşerek aileye bilgi verdi. İyilik ailesi de organ bağışına onay vererek organ nakli bekleyen 3 hastaya umut oldu.

Ailenin onay vermesi sonrası, nakle uygun bulunan Muhittin İyilik ‘in iki böbreği ve karaciğeri Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi organ nakli ekipleri tarafından operasyonla alınarak İzmir´e gönderildi.

“BAŞKALARININ VÜCUDUNDA CAN OLSUN İSTEDİK”

Organ nakli çağrısında bulunan oğulları, "Babamız vefat ettikten sonra başkalarının vücudunda yaşasın, can olsun istedik. Hastane kapılarında şifa bekleyen onca insan var. Onlara umut olmak istedik. Bundan kendisinin de çok mutlu olacağını düşünüyoruz. Organ nakli sayısı artmalı ve hastanelerde şifa bekleyen insanlara umut olmalı, hayat olmalı" ifadelerine yer verdi.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, Muhittin İyilik’e Allah’tan rahmet dilediklerini belirterek, örnek davranışlarından dolayı kederli ailesine şükranlarını ve başsağlığı dileklerini iletti.