TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, Asya Pasifik Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odaları arasında ‘En İyi Oda’ seçilmesi ile ilgili, “Bu başarıyı tepeden en alta kadar, Aydın Ticaret Odası yöneticilerine, personeline ve bizlerin arkasında duran üyelerimize borçluyuz” dedi.

Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, 28 ülkenin oluşturduğu Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu (CACCI) tarafından AYTO’nun 'En İyi Oda' seçilmesini, düzenledikleri basın toplantısında değerlendirdi.

“Aydın’ımıza karşı bir tek kalbin bile kırılmasına müsaade etmem” “Aydın’ımıza karşı bir tek kalbin bile kırılmasına müsaade etmem”

Toplantıda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, AYTO'nun Paris, Berlin ve Londra Ticaret Odalarının hizmet kalitesi ile aynı standartlarda hizmet veren bir oda haline geldiğini ifade etti. Ülken, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; 365 oda ve borsa ile 181 ilçe ve 81 ilde örgütlenmiş bir yapı. Yine aynı şekilde dünyanın her yerinde odacılık sistemi var ve bu sistemler birbirleri ile entegre. Akreditasyon sistemi tüm dünyada ortak olarak değerlendiriliyor. Bugün itibari ile Aydın Ticaret Odası; Paris, Berlin ve Londra Ticaret Odalarının hizmet kalitesi ile aynı standartlarda hizmet veren bir oda haline gelmiş durumda" dedi.

"BU GURUR HEPİMİZİN"

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve AYTO Başkanı Hakan Ülken, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'den birçok odanın başvurduğu bu yarışamaya, AYTO olarak biz de dahil olduk. Bu yarışmada dikkat ettikleri ana unsur, üyeye hizmet kalitesi. Yarışmada sizin yaptığınız projeler, o projelerin çıktıları, onların üyeye olan etkileri, üyelerin bunlardan memnuniyet dereceleri, bunları hangi bütçelerle yaptığınız ve nasıl bir çıktı elde ettiğiniz, odanın kendi işlevsel yönü, binasının hizmet kalitesine uygunluğu gibi onlarca parametreyi dikkate alırlar. En son da üyelere Call Center üzerinden memnuniyet anketi yaparlar. Tüm bunları listelediklerinde karar verirler. Türkiye'de nüfus, üye sayısı ve bütçe gibi değerlendirmeleri bir araya koyduğunuzda bizden çok daha güçlü olan, ayrıca Rusya, Çin, Tayvan, Japonya, Yeni Zelenda ve Avusturalya gibi 28 ülke içerisinde birinci olmak inanılır gibi değil. Bizim için çok büyük onur ve gurur oldu. Bunları da tepeden en alta kadar Aydın Ticaret Odası yöneticilerine, personeline ve bizlerin arkasında duran üyelerimize borçluyuz. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bizim sabah kalktığımızdan akşam yattığımız zamana kadar tek düşüncemiz üyelerimizin hak ve menfaatleri, ilimizin ekonomisi ve Aydınımızın gelişmesidir. Bununla ilgili komitelerimiz ve meclis üyelerimiz ile birlikte çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.”

Programın devamında Aydın Ticaret Odası tarafından geliştirilen projeler sunumla anlatıldı.

site-2-5