(İSMAİL ÖRS) Askerlik yaptığı dönemde Sinem Kaya'nın kendisini Suriye uyruklu biriyle aldattığını öne süren Dinçer Ö., "Suriye'de onlarca Mehmetçik şehit oluyor. Bir Suriyeli gelip benim namusumla oynayamaz" dedi.


Olay, geçen yıl Ekim ayında Efeler'e bağlı Güzelhisar Mahallesi 41 sokakta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Dinçer Ö., dini nikahlı eşi ve 2 çocuğunun annesi olan Sinem Kaya ile sokakta karşılaştı. Silahını çeken Dinçer Ö., Sinem Kaya'ya ateş etti. Yaralı halde sokaktaki kuaför salonuna sığınan Sinem Kaya, burada hayatını kaybetti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR
Olayla ilgili genişletilen soruşturma kapsamında Dinçer Ö., hakkında 'Tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Sinem Kaya'yı öldürme planını birlikte yaptığı öne sürülen Dinçer Ö.'nün sevgilisi G.K. hakkında ise 'Tasarlayarak öldürmeye yardım etme' suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

MEHMETÇİKLİ SAVUNMA
Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması devam eden Dinçer Ö., bir kez daha hakim karşısına çıktı. Cezaevinde bir süre tutuklu kaldıktan sonra adli kontrol şartıyla tahliye edilen G.K. ise duruşmaya katılmadı.
Dinçer Ö., yaptığı savunmada Sinem Kaya'nın kendisini askerlik yaptığı dönemde ismini bilmediği Suriye vatandaşı bir kişiyle aldattığını öne sürdü ve şunları söyledi, "Sinem beni başkalarıyla da aldattı. Suriye'de onlarca Mehmetçik toprağa düşüyor şehit oluyor. Suriyeli biri gelecek burada benim namusumla oynayacak. Buna izin vermem. Ben cezamın az ya da çok olması derdinde değilim" dedi.

Mahkeme heyeti,  savunmaları dinledikten sonra Dinçer Ö.'nün tutukluğun devamına ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.