Açıklamada, 119 öğrenci ile 45 altyapı sporcusunun yedikleri yemeklerden zehirlendiği bilgisi paylaşıldı. Öte yandan olaylarla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.

EFELER, ÇİNE VE KÖŞK'TE 119 ÖĞRENCİ
Valilik tarafından yapılan ilk açıklamada Efeler, Çine ve Köşk ilçelerinde yedikleri öğle yemeği sonrası rahatsızlanan 119 öğrenci hakkında bilgi aktarıldı. 
  Açıklamada, "1 Kasım günü 119 öğrenci öğle yemeği sonrasında rahatsızlanarak hastanelere (Çine,Köşk,Efeler)  başvurmuş,100 ü ilk müdahale sonrası taburcu edilmiş,3 öğrencimiz hastanelerimizde yatırılmış,16 öğrenci de gözlem altında tutulmaktadır. Öğrencilerimize geçmiş olsun" denildi.

NAZİLLİ'DE 45 ALTYAPI SPORCUSU
Nazilli Belediyespor altyapısında forma giyen tesiste yedikleri yemek sonrasında rahatsızlanan 45 sporcu hakkında yapılan açıklamada ise,  "1 Kasım günü Nazilli İlçemizde altyapı sporcusu olan 13-18 yaş aralığında 45 sporcu yemek sonrası hastaneye başvurmuş, ilk müdahale sonrası 13 kişi hastaneye  yatırılmış , diğer sporcular ise gözlem  altında tutulmaktadır.
Sporcularımıza geçmiş olsun" ifadelerine yer verildi. 

İNCELEME BAŞLATILDI
Yaşanan olaylarla ilgili inceleme başlatıldığını bildiren mesajda ise şu sözler yer aldı, "Öğrenci ve sporcularımızın gıda zehirlenmesi nedeniyle hastanelere başvurmasıyla  ilgili olarak Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince gerekli inceleme başlatılmıştır.İlgili kurumlarımız tarafından da idari soruşturma açılmıştır.


Sporcu ve öğrencilerimize acil şifalar dilerim."

vali-4