Edinilen bilgiye göre, E.P., G.K., T.G., T.U., S.S. ve T.T. akıllara durgunluk verecek bir gasp planı hazırladı.

Şüpheliler, çeşitli sosyal medya platformlarında sahte kadın profilleri oluşturdu ve buluşmak isteyen vatandaşlara Efeler'e bağlı Orta Mahalle'de bulunan evlerinin adresini verdi.

Bu yöntemle bir kişiyi ağına düşüren çete üyeleri, buluşmaya gelen vatandaşın telefonunu konuşma bahanesiyle aldıktan sonra geri vermedi.

Zanlılar daha sonra çeşitli bahaneleri öne sürerek kişinin değerli eşyalarına da el koydu ve dışarda beklemesini söyledi.

Mağdur eşyalarını geri almak umuduyla  beklemeye devam ettiği esnada yanına gelen çete üyeleri neden beklediğini sordu.

Mağdur, başından geçenleri anlatınca da 'Eşyalarını geri alırız fakat para isterler. Biz hem paranı hem de eşyalarını getireceğiz' diyerek bin lira  para talep etti. Mağdur bu teklifi de kabul etti.

Talihsiz adam, dakikalarca beklemesine rağmen kimse gelmedi.

Hem değerli eşyaları hem de parası gasp edilen mağdur, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek şikayette bulundu.

Konuyla ilgili titiz bir çalışma yürüten Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, olaya karıştığı tespit edilen 6 şüpheliyi düzenlediği operasyonlarla gözaltına aldı.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.   Adliyedeki işlemlerinin ardından T.T., T.U., G.K., E.P.  isimli şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilirken T.G. ve S.S. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

WhatsApp Image 2022-08-24 at 16.19.11 (1)