(İSMAİL ÖRS) Olay, geçen yıl Ekim ayında İstiklal Mahallesi Batı Çevre Bulvarı'nda meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, E.A. boşanma aşamasında olduğu eşi D.A.'nın sevgilisi olduğu iddia edilen Ş.Y. ile karşılaştı. İkili arasında  yaşanan kısa süreli tartışma sonrası E.A., Ş.Y.'ye arabayla çarptı ve 450 metre sürükledi. 
Yaşanan olayda Ş.Y. ağır yaralandı. 
Yakalanan şüpheli ise işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında zanlı E.A. hakkında 'Kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame,  Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

OLAY ANINI ANLATTI 
Yaşanan olayda ağır yaralanan ve hastanede tedavi gördükten sonra vücudunda bazı hasarlar meydana gelen Ş.Y. iddianameye yansıyan ifadesinde yaşadıklarını anlattı. Ş.Y., "E.A. ile birçok kez telefonda konuştum. Defalarca ölüm tehdidi aldım.   Olay günü yeğenimi parka götürmek için çıktım. Daha sonra D.A.'da parka geldi. Karşıda park halinde duran araçtan biri küfür etti. Yanına gittim. Kısa süre tartıştık. Elini beline götürdü. Silahı olduğunu düşündüm. Aracın önüne doğru ilerledim. Yere düştüm ve aracın altında sürüklendim. Gözümü açtığımda hastanedeydim" dedi.

"İLİŞKİLERİNİ KIZIMDAN ÖĞRENDİM"
Şüpheli E.A. ise ifadesinde, "8 yaşındaki kızım benimle kalmaktadır. Uzun süredir boşanma aşamasındayız. Kızım, annesinin cep telefonunda ikilinin omuz omuza fotoğraflarını görmüş.  Bana söyledi. Araştırma yaptım. İlişkileri olduğunu öğrendim.  Ş.Y. ile ilk kez yolda karşılaştım. Kırmızı ışıkta beklediğim esnada D.A.  bana uzaktan  'Seni bitireceğim' dedi. Daha sonra Ş.Y. geldi. Cama yaklaştı ve 'Bekle sen burada bakalım' dedi. Aracın ön tarafından benim olduğum tarafa doğru yöneldi. Korkutmak istedim. Gaza bastım. Aracın yanına düşeceğini düşündüm ve yoluma devam ettim" sözleri ile olayın bu şekilde yaşandığını iddia etti. 

"KENDİSİNİ BAŞKOMİSER OLARAK TANITAN BİRİ ARAYIP TEHDİT ETTİ"
Yargılanması devam eden E.A. son duruşmada verdiği ifadede yaşananlardan kısa süre önce kendisini,  başkomiser rütbeli  emniyet personeli olduğunu iddia eden  bir kişinin aradığını ve D.A. ile anlaşmalı boşanması için baskı yaptığı ve bazı tehditlerde bulunduğunu söyledi.  E.A. sözlerini şu şekilde sürdürdü, "Daha sonra araştırma yaptım. Bu kişinin emniyet personeli olmadığını öğrendim. Şikayetçi oldum. O kişi benim yanıma gelip özür diledi.  Bana 'Ş.Y. tehlikeli biri. Seni tongaya düşürüp vuracaklar' dedi."

İfadeleri dinleyen mahkeme heyeti kazada E.A.'nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.  Ş.Y. hakkında da kazadan sonra vücutta herhangi bir sağlık sorununun kalıp kalmadığının tespit edilmesi amacıyla  'Kati raporu' talep etti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.