“Tralleis’ten Harput’a Gönül Köprüsü Elazığ’a Hasret Gecesi” uzun yıllardır Elazığ dışında yaşayan hemşerileri buluşturdu. Aydın Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (AYED) tarafından Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Sahnesi’nde düzenlenen gece, coşkulu anlara tanıklık etti.

Geceye, AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen ile İl ve İlçe Yöneticileri, Önceki dönem MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner ile İl ve İlçe Yöneticileri, Ege Elazığlılar Federasyonu Başkanı Nejat Ak ile çevre illerin Elazığ Dernek Başkanları ve Aydın’daki çok sayıdaki kurum müdürü katıldı.

Dernek Başkanı Necati Gür tarafından yapılan açış konuşmasının ardından, aslen Elazığlı olan Karpuzlu Kaymakamı Musa Ayyıldız, derneğin kurucu yönetim kurulu üyelerine plaket verdi.

Dernek Başkanı Necati Gür de katkılarından dolayı kaymakam Musa Ayyıldız’a plaket takdim etti.

Derneğin Onur Üyesi Gülten Kılıçalp’e plaketi, AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş tarafından verildi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde kürsü başı geleneği doğrultusunda Elazığ yöresine ait türküler ve maniler seslendirilip halk oyunları oynandı. Aynı zamanda Aydın yöresine ait türküler ve halk oyunları katılanlara doyumsuz bir gece yaşatıldı.