(İsmail ÖRS)  Olay, geçen yıl Ağustos ayında Orta Mahalle'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre,  sokakta düzenlenen asker eğlencesinde Ahmet Babadağ ile S.B. arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa süre sonra büyüyerek çok sayıda kişinin  yer aldığı kavgaya dönüştü.

Kavga sırasında S.B.'nin silahından çıktığı tespit edilen kurşunla ağır yaralanan Ahmet Babadağ hastaneden yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

YARGILANMASINA BAŞLANDI

Yaşanan olayın ardından aralarında cinayet zanlısı S.B.'nin de aralarında bulunduğu 6 şüphelinin  tutuklanarak cezaevine gönderildi.

S.B. dışındaki zanlılar bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.

Olayla ilgili yargılama süreci başladı.

Aydın 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan S.B., duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemi ile katıldı.

S.B. savunmasında hayatını kaybeden Ahmet Babadağ ile olaydan önce bir sorunlarının olmadığını ve rastgele açtığı ateş sonucunda kurşunun Ahmet Babadağ'a isabet ettiğini söyledi.   S.B. olaya ilişkin detayları şu sözlerle anlattı, "Davetli olduğumuz asker eğlencesine gittik. M.B.  yan masada oturuyordu.

Kendisiyle sorunumuz husumetimiz yoktu.

Sanırım alkolün etkisiyle bana karşı kötü sözler söyledi kavga çıktı.

Evine doğru giderek tüfek çıkardı ve ateş etmeye başladı ben korkarak kaçmaya başladım.

Bu sırada beni yere yatırıp darp ettiler.

Belimdeki silahı çıkarmaya çalıştım. 

Silah elimden düştü kargaşa esnasında tekrar elime aldım bir el daha ateş ettim Ahmet Babadağ'a denk gelmiş. Kimseyi öldürme kastım yoktu" dedi.

"AHMET BABADAĞ SİLAHLA YARALAMA SONUCU DEĞİL KALP KRİZİ NEDENİYLE ÖLMÜŞ OLABİLİR"

Cinayet zanlısı S.B.'nin avukatı ise yaptığı savunmada, Ahmet Babadağ'ın kalp rahatsızlığı nedeniyle sık sık hastaneye gittiğini ve Babadağ'ın silahla vurulduğu için değil kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğini iddia ederek savunmasını şöyle sürdürdü, "Müvekkilim 15 kişilik grup tarafından darp edildi. S.B., silahı çıkarır çıkarmaz ateş etmiştir. Öldürme kastı olsa ateş etmeye devam ederdi. Ahmet Babadağ'ın kalp rahatsızlığı nedeniyle sık sık hastaneye gittiğini biliyoruz. Babadağ'ın silahla yaralanması sonucunda değil, kalp krizi sonucunda ölmüş olabileceğinin tespitinin yapılmasını istiyoruz. Müvekkilim kendini savunmak istemiştir."

"EŞİM KAVGAYI AYIRMAYA ÇALIŞTI"
Duruşmada, hayatını kaybeden Ahmet Babadağ'ın eşi S.B. de dinlendi. 
S.B., "Olayın nasıl olduğunu gördüm ama olayın şoku ile anlatamadım. Olayı çıkaranlar S.B. ile yanında gelenlerdir. Eşim kavgayı ayırmaya çalıştı bir tokat vurdu. Orada eşim başka bir şey yapmadı" dedi. 

Ahmet Babadağ'ın kardeşi S.B.  de tanık olarak dinlendi. S.B., "23.00 sıralarında hiçbir olay yoktu. Bir süre sonra kavga ve silah sesleri yükseldi. Kardeşimin kalp hastası olduğu doğrudur. Daha önce anjiyo olmuştu" dedi.

1-43