(İSMAİL ÖRS) Şüpheli kendisine yöneltilen suçların birinden beraat ederken, diğer yeğenine karşı 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 2018 yılında Efeler'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 14 yaşındaki S.Y. ile 9 yaşındaki H.Y. amcası D.E.Y. tarafından farklı zaman ve mekanlarda tacize uğradığını iddia etti.  Küçük çocukların yaşadıkları  mağduriyeti S.Y.'nin olay tarihinden 3 yıl sonra   yazdığı öne sürülen  'Amcam bana çok kötü bir şey yaptı. Böyle yaşamak istemiyorum. Cennete gitmek istiyorum' notunu annesinin bulması ile ortaya çıktı.

Küçük çocuk annesinin ısrarı karşısında yaşadıklarını anlattı. S.Y., 11 yaşında iken farklı zaman ve mekanlarda  amcası tarafından tacize uğradığını söyledi. S.Y.'nin kardeşi H.Y.'de tam olarak hatırlamadığı tarihlerde amcasının tacize uğradığını belirtti.

Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"AĞABEYİM İNANSA HAPİSTE DEĞİL MEZARDA OLURUM"

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşması görülen davada, savunma yapan D.E.Y. şu sözleri söyledi; "Beni mirastan mahrum bırakmak için iftira atılıyor. Ben suçu işlemedim. Eğer ağabeyim benim yeğenlerime karşı nefsimin uyandığına inansa ben hapiste değil mezarda olurum" dedi.

CEZASI AÇIKLANDI

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, şüphelinin cezasını açıkladı. D.E.Y.,  bir yeğenine karşı yönelik suçlamadan beraat etti. Diğer yeğenine karşı ise 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Öte yandan mahkeme başkanının, şüphelinin tüm suçlardan beraat etmesi yönünde şerh koyduğu ve cezanın oy çokluğuyla verildiği öğrenildi.

TACİZ