(İsmail ÖRS)

Olay, 2019 yılında Efeler'de gerçekleşti. Ortak iş yaptıkları öğrenilen R.Y. ile amcası H.Y. evlerinin yer aldığı bahçede karşılaştı. H.Y., yeğenine biriken borçların nasıl ödeneceğini sordu. İkili arasında ödemeler nedeniyle tartışma başladı. Tartışma kısa sürede bıçaklı kavgaya dönüştü.

Yeğeni R.Y.'nin kendisine alaycı bir tavırla yanıt verdiğini iddia eden H.Y., R.Y.'yi 17, onları ayırmaya çalışan R.Y.'nin annesi H.Y.'yi de 9 kez vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Yaşananların ardından yakalanarak gözaltına alınan H.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YÜRÜME ENGELİ OLUŞTU
Yaşanan olayda ağır yaralanan anne ve oğlu bir süre hastanede tedavi gördü. R.Y.'nin bacağında kısmi yürüme engeli oluştu. H.Y.'nin ise vücudunda kalıcı izler meydana geldi.

22 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşması görülen davada sanık H.Y. mahkemeye Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemi ile katıldı. 
Duruşmada tarafların avukatları da hazır bulundu. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, H.Y.'ye her iki mağdura yönelik ayrı ayrı 'öldürmeye teşebbüs' suçundan yeğeni R.Y. için 10 yıl 3 ay yengesini bıçakladığı için de 11 yıl 9 ay toplamda ise 22 yıl hapis cezası verdi. H.Y. hakkında haksız tahrik indirimi uygulanmadı.