(İsmail ÖRS)

H.Y.'nin her iki mağdura yönelik öldürmeye teşebbüs suçundan toplamda 18 yıldan 30 yıla kadar hapsi istendi.

Olay, 2019 yılında Efeler'de gerçekleşti. Ortak iş yaptıkları öğrenilen R.Y. ile amcası H.Y. evlerinin yer aldığı bahçede karşılaştı. H.Y., yeğenine biriken borçların nasıl ödeneceğini sordu. İkili arasında ödemeler nedeniyle tartışma başladı. Tartışma kısa sürede bıçaklı kavgaya dönüştü.

Yeğeni R.Y.'nin kendisine alaycı bir tavırla yanıt verdiğini iddia eden H.Y., R.Y.'yi 17, onları ayırmaya çalışan R.Y.'nin annesi H.Y.'yi de 9 kez vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Yaşananların ardından yakalanarak gözaltına alınan H.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YÜRÜME ENGELİ OLUŞTU

Yaşanan olayda ağır yaralanan anne ve oğlu bir süre hastanede tedavi gördü. R.Y.'nin bacağında kısmi yürüme engeli oluştu. H.Y.'nin ise vücudunda kalıcı izler meydana geldi.

"EVLATLARIMDAN ÜSTÜN TUTTUM"

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması süren H.Y. mahkemeye, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemi ile katıldı. H.Y. savunmasında, "Tüm sevdiklerim ve değerlerimin üzerine yemin ederim. Ben R.Y.'yi evlatlarımdan üstün tuttum. Biraz vicdanı varsa gerçekleri açıklasın" dedi.

Mahkemeye katılan R.Y. ise H.Y. hakkında şikayetinin devam ettiğini belirtti.

MÜTAALA AÇIKLANDI

Savunmaların ardından, savcı  mütalaasını açıkladı. Mütalaada H.Y.'nin her iki mağdura yönelik ayrı ayrı 'öldürmeye teşebbüs' suçlarından 18 yıldan 30 yıla kadar cezalandırılmasını istedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.