Efeler’deki Adnan Menderes Stadı yan sahaları, yapılan bakım ve yenileme çalışmalarının ardından hizmete açıldı.

Aydın'da kadın cinayeti Aydın'da kadın cinayeti

(Haber: Naci Eriş)
Bir süredir bakıma alınan Adnan Menderes Stadyumu 1 ve 2 No’lu yan sahaları hizmete açıldı. Aydın İl Gençlik Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu ve Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hasip Arıkan ile ASKF Yöneticileri, basın mensuplarıyla yan sahalarda bir araya geldi.
Konuyla ilgili bilgi veren Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, yenileme ve bakım çalışması tamamlanan yan sahaların 8 ila 10 yıllık ihtiyacı karşılayacak hale geldiğini söyledi.
Fillikçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Aydın Adnan Menderes Stadyumu 1 ve 2 No’lu yan sahanın zemin yenileme ve sahanın komple bakım işi bitti. Bugün itibariyle her iki saha da antrenmanlara ve maçlara başlayacak inşallah. 2021 yılı Haziran ayında 41 tane protokol imzalanmıştı. Bu protokoller bize geldikten sonra hızlı bir şekilde çalışmaya başladık. Aydın’da şu anda o protokolde yer alan projelerden hayata geçmeyen hiçbir tanesi yok. Serçeköy ve Kardeşköy Mahallelerinde BAL Ligi standartlarında iki tesisiminizin yapımı sürüyor. Mart ayı sonunda hizmete açılacak diye düşünüyoruz. 10 tane yarı olimpik yüzme havuzu, her ilçede bir gençlik merkezi, moto kros pistinden Go Kart pistine kadar çeşitli tesislerin temelleri atıldı. Buradaki tesiste 2 ay kadar bir sarkma oldu ancak bundan sonraki 8-10 yıl güzel maçlar izleyeceğiz diye düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize ve Sayın Vekillerimize teşekkür ediyorum.”
Basın mensuplarına değerlendirmede bulunan ASKF Başkanı Hasip Arıkan, şu ifadeleri kullandı:
“1 ve 2 No’lu sahanın bakıma alınması dolayısıyla tüm müsabakalarını Aydın dışında oynamak zorunda kalan takımlarımızın tüm ulaşım giderlerini sağlayan Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’a, İncirliova yan sahasını hem antrenmana hem de müsabakalar açan İncirliova Beldiye Başkanımız Aytekin Kaya’ya, İlhami Ortekin sahasını müsabakalara ve antrenmanlara açan Aydın Büyükşehir Belediyespor Başkanı Polat Bora Mersin ve Ömer Altuntaş’a teşekkür ediyorum. Bizim en büyük sıkıntımız Aydın merkezdeydi. 35 takım 1 ve 2 No’lu sahalarda hem antrenman hem müsabaka yapmak zorundaydı. Bu sorunu sık sık dile getirmemize rağmen bir müdahale olmamıştı. Sayın müdürüm bir Aydınlı olarak tüm ilçelerdeki eksiklikleri çok iyi biliyordu. Sayın İl Müdürümüzü büyük bir fedakarlık gösterdi, bakanlık nezdinde çok sıkı çalıştı. Bu fedakarlık sayesinde bugün 8 veya 10 yılımızı kurtaracak 2 tane tesis yapıldı.”