Aydın'a uyuşturucu sevkiyatı yapacağı tespit edilen C.D. düzenlenen operasyonla yakalandı. Şüphelinin 16 yıl da kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı.

Aydın'a uyuşturucu sevkiyatı yapacağı tespit edilen C.D. düzenlenen operasyonla yakalandı. Tutuklanarak cezaevine gönderilen uyuşturucu tacirinin yapılan sorgulamasında 16 yıl da kesinleşmiş hapis cezası olduğu ortaya çıktı.


Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin il merkezine uyuşturucu madde taşıyan suçlulara karşı çalışmaları aralıksız sürüyor. Ekipler tarafından,  farklı bir şehirden Aydın'a uyuşturucu getireceği tespit edilen C.D.'nin içinde bulunduğu otobüs durduruldu. Şüphelinin yapılan üst ve bagaj aramasında 40 gram metamfetamin maddesi, 1 adet hassas terazi, bir adet tabanca ve bu tabancaya ait 5 mermi ele geçirildi. Yapılan araştırmalarda C.D.'nin  sahte kimlik kullandığı ve hırsızlık suçundan da 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu tespit edildi. 
İşlemlerinin ardından Aydın Adliyesi'ne sevk edilen C.D. Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İncir ve üzüm hırsızları jandarmadan kaçamadı İncir ve üzüm hırsızları jandarmadan kaçamadı

TUTUK-23