Kent Meydanında otobüsler kaldırıldı, trafik rahatladı Kent Meydanında otobüsler kaldırıldı, trafik rahatladı

Aydın ili ve ilçelerinde, son dönemlerde DSİ tarafından yapılan taşkın koruma tesisleri vatandaşların can ve mal güvenliğinde önemli rol oynuyor.

İklim değişikliği sonucunda yağış rejiminde yaşanan düzensizliklerin, can ve mal kaybına sebebiyet veren afetlere neden olduğunu belirten DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta; Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Uzundere mahallesinde Köşk Çayı Islahı işi kapsamında başlatılan taşkın koruma çalışması büyük bir özenle devam etmektedir.

Köşk’ün Uzundere mahallesi için taşkın koruma tesisinin önemini çok iyi bildiklerini kaydeden DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta; devam eden ıslah çalışmaları ile 650 metre kargir duvarlı ıslah kanalı ve 2 adet betonarme menfez yapılacağı bildirildi.

DSİ’DEN KÖŞK İÇİN ÖNEMLİ ADIM

DSİ olarak can ve mal kayıplarını minimum seviyeye indirmek için mücadele edildiğini aktaran DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, şuana kadar çalışmalarda fiziksel gerçekleşmenin yüzde 70 olduğunu, çalışmaların tamamlanması ile birlikte 1 ilçe merkezi, 2 mahalle ve tarım arazilerinin taşkınlardan korunarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamış olacağız” dedi