(İsmail ÖRS)

Olay, geçen yıl Haziran ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 25 yaşındaki K.D., kendisinden 10 yaş küçük S.V. ile sosyal medyadan konuşmaya başladı. Bir süre sonra K.D., S.V.'den çıplak fotoğraflarını kendisine göndermesini istedi. Küçük kız teklifi reddetti. K.D.’nin,  'sana ve ailene zarar veririm' diye tehdit etmesi üzerine, S.V. teklifi kabul etmek zorunda kaldı. Küçük kızın cinsel içerikli fotoğraflarını ele geçiren K.D.,  S.V. ile buluşmak istedi. Teklifine olumlu yanıt alamayan K.D. karşı tarafı bu kez de 'fotoğraflarını herkese atarım' sözleri ile tehdit etti. K.D. ile buluşan kız çocuğu burada tacize uğradı.

AYNI YÖNTEMLE MAĞDURUN ARKADAŞINI DA TACİZ ETTİ

Bir süre sonra S.V.'nin arkadaşı M.R.'yle sosyal medyadan konuşmaya başlayan K.D., aynı tehdit ve şantajlarla bir küçük kızı daha ağına düşürdü. M.R., yaşadıklarını ailesine anlattı.

M.R.’nin, kendisine uzun süre kabusu yaşatan K.D.'den şikayetçi olması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında K.D.'nin S.V.'ye yaşattıkları da ortaya çıktı. Gözaltına alınan K.D., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

36 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 'çocuğun cinsel istismarı' ve artırıcı sebepler nedeniyle her bir mağdur için ayrı ayrı olmak kaydıyla toplamda 18 yıldan 36 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede,  K.D.'nin telefonunda yapılan incelemelerde her iki mağdura yönelik cinsel içerikli fotoğraflar bulunduğu ayrıntısı yer aldı. Sanık, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.