Motorine indirim geliyor Motorine indirim geliyor

(Haber: NACİ ERİŞ)
Efeler ilçesi Girne Mahallesi Girne Bulvarında yer alan Yavuz Sultan Selim Camisi’nin bir bölümü kiraya çıkarıldı. 
Yavuz Sultan Selim Camisi Yapma ve Yaşatma Derneği tarafından kullanılan camide, kadınlara ayrılan ibadet bölümü için kiralık ilanı verildi.
Yavuz Sultan Selim Camisi Yapma ve Yaşatma Derneği Yönetimi, internetteki bir ilan sitesinde kiralık ilanını paylaştı.
KURUMSALA KİRALIK!
Hayırseverlerin yardımlarıyla yapılan caminin kiralık ilanında, 75 bin lira ücret istendi. Açıklama bölümünde, “Girne Bulvarında, Yavuz Sultan Selim Camisi altında, 500 metrekare kiralık depo, mağaza, showroom olmaya elverişli dükkan, kurumsal firmalar tercih edilecektir” denildi.
Kiralık ilanında paylaşılan fotoğraflarda da yerleri halı ile kaplanan bölümün ibadet için kullanıldığı anlaşılıyor. 
CEMAATTEN TEPKİ
Caminin kadınlara ayrılan bölümünün ticarethane olarak kiraya verilmek istenmesine teppki gösteren Atilla İnan isimli vatandaş sosyal medya hesabından yaptığık açıklamada, “İbadethane mi ticarethane mi? Aydın Girne Bulvarında bulunan Yavuz Sultan Selim Camisinde bayanların namaz kılıp ibadet etmeleri için ayrılan bu bölüm dernek yönetimi tarafından ibadethaneden çıkarılıp ticarethaneye çevrilmek istenmesi, hem de mübarek ramazan önü yapılmak istenmesi kabul edilebilir bir hareket değildir. Bütün halkımızı başta CİMER’e, valiliğe, dernekler masasına ve savcılıklara şikayet edip bu girişimi durdurmalarını ve bunları bu görevden uzaklaştırmalarını ve yerel basınımızın da bu konuda daha duyarlı davranıp halkımızı bilgilendirmesini istiyoruz. İbadet bizim en temel hakkımızdır, hiç kimse engelleyemez” dedi.