Aydın’da görev yapan sağlık çalışanlarının, 7 Aralık Salı ve 9 Aralık Perşembe günü acil hizmetler dışında kalan tüm birimlerde iş bırakma eylemi gerçekleştireceği açıklandı. Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın hizmet kesintisinden etkilenerek herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına acil hal dışında sağlık kurumlarına başvurmamaları önem arz etmektedir” denildi.

Sağlık emekçileri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sağlık emekçilerinin tümünü kapsamayan ek gösterge ve maaş artışıyla ilgili açıklamalarına tepki göstererek ülke genelinde iş bırakma eylemleri başlatıyor.

Bu kapsamda, Aydın’da da 7 Aralık Salı ve 9 Aralık Perşembe günü acil hizmetler dışında kalan tüm birimlerde tam gün iş bırakma eylemi yapılacak.

Ayrıca, 7 Aralık Salı günü saat 12.30’da Aydın İl Sağlık Müdürlüğü önünde konuyla ilgili basın açıklaması yapılacak.

“VATANDAŞLAR ACİL HAL DIŞINDA HASTANEYE BAŞVURMASIN”

Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“7 Aralık Salı ve 9 Aralık Perşembe günlerinde tam gün olmak üzere Sağlık-Sen olarak iş bırakıyoruz.

Kamuya ait tüm sağlık kurumlarında; Yoğun Bakımlar, Acil Servisler, Acil Ameliyat Hizmetleri, 112 Ambulans Hizmetleri, Diyaliz Hizmetleri gibi acil sağlık hizmet birimleri dışında kalan tüm birimlerde iş bırakma eylemi gerçekleşecektir.

Gözden kaçırmayın

'En önemli' Bilim Kurulu toplantısı ertelendi 'En önemli' Bilim Kurulu toplantısı ertelendi

Sağlık kurumlarında görevli memurların yaklaşık yarısı Sağlık-Sen üyesi olup söz konusu eylem dolayısıyla vatandaşlarımızın hizmet kesintisinden etkilenerek herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına tüm vatandaşlarımızın acil hal dışında sağlık kurumlarına başvurmamaları önem arz etmektedir.”