Efeler'de cinsel saldırı suçundan yargılanan E.Ç. (45), tutuklanmamak için akıllara durgunluk veren bir plan yaptı. Annesinin mezarı başında kendini cinayete kurban gitmiş gibi gösterip kayıplara karılan E.Ç., polisin titiz çalışması sonucu 17 gün sonra yakalandı.

Olay, Umurlu Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2018 yılıında işlenen cinsel saldırı suçundan tutuklanan E.Ç., bir süre önce tahliye edildi. Yargılaması devam eden E.Ç., son duruşmada tutuklanacağı düşüncesiyle film senaryolarını aratmayacak bir plan yaptı.

Duruşmadan bir gün önce annesinin Umurlu Mahallesi’ndeki mezarı başına giden E.Ç., kendine zarar vererek çevreye kendi kanını bulaştırdı. Terliklerini ve aracını üstünde anahtarıyla olay yerinde bırakan E.Ç. sırra kadem bastı.

CİNAYET İZİ TİYATROYU ORTAYA ÇIKARDI

E.Ç.’nin eşinin ihbarı üzerine, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Cinayet masasında özel ekip kuruldu. Ekip, olay yerindeki delillerden yola çıkarak cinayet izi sürmeye başladı. Ancak polis ekipleri, elde ettikleri veriler sonucunda olayın cinayet olmadığını anladı.

Bir süre daha çalışmalarını sürdüren ekipler, E.Ç.'nin yazdığı senaryoyu çözdü. E.Ç., 17 gün devam eden çalışmanın ardından gizlendiği yerde bulunarak ailesine teslim edildi. 

Öte yandan, sanığın yargılandığı davadaki duruşmanın ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.