(İSMAİL ÖRS) Cinayet sanığının 'kasten öldürme' suçundan cezalandırılmasına ve hakkında haksız tahrik indiriminin uygulanmaması yönünde mütalaa verildi.

Olay, geçen yıl Ekim ayında Bozköy Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kuzen oldukları öğrenilen İ.Ü. ile İsmail Güllü arasında evlerinin arasına inşaa edilen kümes yüzünden anlaşmazlıklar yaşandı. Bu nedenle husumetli olduğu öğrenilen iki aile arasında zaman zaman tartışmalar meydana geldi. İddiaya göre, olay günü nişan merasiminden çıkan İsmail Güllü'nün oğlu Y.G. motosikletiyle hızlı bir şekilde İ.Ü. ve ailesinin yanından geçti ve küfür etti. İ.Ü. aynı şekilde karşılık verdi. Bir süre sonra iki aile tartışmaya başladı ve taraflar arasında arbede yaşandı. Bu sırada İ.Ü.'nün tabancasından çıkan kurşun İsmail Ünlü'ye isabet etti. Ağır yaralanan Güllü, hastanede hayatını kaybetti.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen ve müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan İ.Ü. Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir kez daha hakim karşısına çıktı. Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle bağlanan sanık, savunma yapmadı. Dinlenen tanık ifadelerinin ardından savcı mütalaasını açıkladı. Mütaalada, İ.Ü.'nün kasten öldürme suçundan cezalandırılmasına ve  haksız tahrik indiriminin uygulanmamasını istendi.

Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

ger-2