(İSMAİL ÖRS) 
Olay, geçen yıl Ekim ayında Bozköy Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kuzen oldukları öğrenilen İ.Ü. ile İsmail Güllü arasında evlerinin arasına inşaa edilen kümes yüzünden anlaşmazlıklar yaşandı. Bu nedenle husumetli olduğu öğrenilen iki aile arasında zaman zaman tartışmalar meydana geldi. İddiaya göre, olay günü nişan merasiminden çıkan İsmail Güllü'nün oğlu Y.G. motosikletiyle hızlı bir şekilde İ.Ü. ve ailesinin yanından geçti ve küfür etti. İ.Ü. aynı şekilde karşılık verdi. Bir süre sonra iki aile tartışmaya başladı ve taraflar arasında arbede yaşandı. Bu sırada İ.Ü.'nün tabancasından çıkan kurşun İsmail Ünlü'ye isabet etti. Ağır yaralanan Güllü, hastanede hayatını kaybetti.

"KEŞKE OLMASAYDI"
Olayın ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen ve müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan İ.Ü. Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşması için bir kez daha hakim karşısına çıktı.
Savunmasında kuzenini bilerek öldürmediğini ve yaşanan olaydan dolayı üzüntü duyduğunu ifade eden İ.Ü. son sözünde ise "Çok pişmanım" dedi.

"EN AĞIR CEZAYI ALSIN"
Duruşmada söz alan İsmail Güllü'nün eşi H.G., "Karşı taraf yıllarca bizimle uğraştı. Sürekli üstümüze geldiler. Kocam hiçbir suçu yokken öldürüldü. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.

"ÖLDÜRMEK İSTESE 3 MERMİNİN 2'SİNİ BAŞKA YERE SIKMAZ"
Duruşmada savunma yapan İ.Ü.'nün avukatlarından Yiğit Yakan, hayatını kaybeden İsmail Güllü'nün ailesinin  anlattıkları ile olay yeri inceleme tutanaklarındaki maddi delillerin uyumsuz olduğuna dikkat çekti. Yakan, "Müvekkilim ilk olarak havaya sonra da yere ateş etmiştir. Karşı tarafta ekmek bıçağı olduğu iddia edilmektedir. Boyutu 30 santimdir. Rastgele yanınızda taşıyacağınız bir bıçak değildir. Her ne kadar bıçak ve tabanca orantısız silah olarak görülse de sanığın kendini savunmak için yanında başka bir şey yoktur. Eşit olduğu yönünde yargıtay kararları da vardır. Meşru müdafaa hakkını kullanmıştır." dedi. 
Avukat İhsan Sağır ise, "İ.Ü.'nün tabancasının şarjöründe 3 mermi vardır. 2'sini kendisini korumak amacıyla havaya ve yere ateş etmiştir. Son mermi de darp esnasında rastgale sıkılmıştır.  Öldürme kastı olan 3 merminin 2'sini havaya yere sıkmaz" diye konuştu.

TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANDI 
Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti İ.Ü.'yü 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti tahrik indiriminin ardından  cezayı 15 yıla indirdi.

WhatsApp Image 2022-08-10 at 17.12.03