(İSMAİL ÖRS) Cinayet sanığı ifadesinde, "Doğukan'ı çok seviyordum. Ölmesin diye çok yardım ettim. Ambulans gelene kadar onunla konuştum. Gitme, beni bırakma dedim" sözleri ile savunma yaptı.

Olay, 7 Mayıs'ta Orta Mahalle 209 sokakta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Emel Bağ ile kocası Doğukan Bağ arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında bıçaklanan Doğukan Bağ ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Bağ, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Emel Bağ, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.


AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBETLE YARGILANIYOR
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Emel Bağ hakkında 'kasten öldürme' suçunun nitelikli hali nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

"ÖLMESİN DİYE ÇOK YARDIM ETTİM"
Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına  başlanılan Emel Bağ, hayatını kaybeden Doğukan Bağ'ın anne ve babası ile taraf avukatları duruşma salonuna geldi. 
Burada savunma yapan Emel Bağ, "Ben yurtta büyüdüm. Annem ve babam yok. Annemden çok şiddet gördüm. Alkol bağımlısıydı. Babam ise bizimle ilgilenmedi" dedi. 
Olayın yaşandığı akşam Doğukan Bağ'ın ailesinin evine yemeğe gittiklerini anlatan Emel Bağ,  "Yemek yedikten bir süre sonra oradan ayrıldık. Annesi ile tartışma yaşadı. Annesi ile tartışmasından sonra bana patladı. Minibüsle eve gelirken minibüste beni darp etti" iddiasında bulundu.

Şoförün uyarısı üzerine Doğukan'ın araçtan indiğini, daha sonra tekrar bir araya geldiklerini söyleyen Emel Bağ, evde yeniden tartışma yaşandığını belirterek, başlayan boğuşma sırasında bıçağın rastgele Doğukan Bağ'a saplandığını ileri sürdü.

Emel Bağ, "Sonra kapıya yöneldi. Kapının kilidini açıp dışarı çıktı. Ben de kaçmak için arkasından gittim. Yere yığıldığını gördüm. Dakikalarca tampon yaptım. Ölmesin diye çok yardım ettim. Ambulans gelene kadar Doğukan ile konuştum. Doğukan gitme beni bırakma dedim" sözleri ile savunmasını noktaladı.

"EMEL BİR SERİ KATİL"
Duruşmada dinlenen Doğukan Bağ'ın babası V.B. cinayet zanlısının yaptığı savunmanın gerçekçi olmadığını vurguladı. Sanığın kendini tamamen suçsuz göstermeye çalıştığını ve sözlerinin gerçeği yansıtmadığını söyleyen baba V.B., sanığın daha önce de benzer bir suçtan hüküm giydiğini hatırlattı.

V.B., "Emel'in savunmasını acıklı bir Türk filmi senaryosu gibi dinledim.  Neredeyse oğlumu öldürdüğü için boynuna sarılacaktım. Emel'in Aydın'da tanımadığı gayri resmi insan yok. Emel tam bir seri katil" diye konuştu.

"26 YAŞINDA 2 CİNAYET İŞLEDİ, TOPLUMDAN UZAKLAŞTIRILMALI"
Doğukan Bağ'ın ailesinin vekilliğini yapan  Avukat  Muhammed El yaptığı savunmada, Emel Bağ'ın sürekli mağdur edebiyatı yapmasına rağmen 26 yaşında 2 cinayet işlediğini ve toplumdan uzaklaştırılması gerektiğini söyledi. Avukat El, "Daha önceden de birini aynı yerden yaralayarak öldürmüş. Bir kişi ıslah olmadığı sürece ne kadar ceza alırsa alsın anlamsız kalıyor. 5 bıçak darbesi var. 2'si öldürücü.
Doğukan Bağ 175 santimetre uzunluğunda ve sanığa göre daha iri. Doğukan boğuşma esnasında bıçağı ondan alamayacak durumda değildir.
Profesyonelce gerçekleştirilmiş bir cinayet.
Önceki olayda da buna benzer savunmaları var.   Emel Bağ 26 yaşında 2 kişiyi öldürmüş. Bu kabul edilemez. Toplumdan uzaklaştırılmalı ve ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalıdır" dedi.

"EMEL BAĞ İÇİN ADALET ETİKETİ İLE  DAYANIŞMA OLURDU"

Emel Bağ'ın avukatı Muhammed Huzeyfe Abaylı ise yaptığı savunmada müvekkili hakkındaki 'seri katil' suçlamalarını reddetti. Avukat Abaylı, "Seri katil olan biri, birini öldürmek için neden bu kadar beklesin. Doğukan'dan gördüğü şiddet ortadadır. Aralarındaki sorunları defalarca karakola taşınmıştır. Doğukan'ı öldürmemiş olsa, bugün sosyal medyada 'Emel Bağ için adalet' etiketleri ile dayanışma olurdu." ifadelerini kullandı.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

5 YIL ÖNCE SEVGİLİSİNİ ÖLDÜRMÜŞTÜ
Eşi Doğukan Bağ'ı bıçaklayarak hayatını kaybetmesine sebep Emel Bağ, 5 yıl önce de sevgilisi Tolga Arslan'ı bıçaklayarak öldürmüştü. Emel Bağ'a Arslan'ı öldürdüğü için 15 yıl hapis cezası verildi. Bağ, 3 yıl cezaevinde kaldıktan sonra pandemi nedeniyle tahliye edilmişti.

efeler-50