Mütalaaya göre, Emel Bağ'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi.


Olay, 7 Mayıs'ta Orta Mahalle 209 sokakta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Emel Bağ ile kocası Doğukan Bağ arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında bıçaklanan Doğukan Bağ ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Bağ, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Emel Bağ, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması süren Emel Bağ, bir kez daha hakim karşısına çıktı.
Duruşma salonunda Doğukan Bağ'ın ailesi ve tanıklar da yer aldı.

"İNSAN BİR KERE HATA YAPAR İKİNCİSİ TERCİHTİR"
Hayatını kaybeden Doğukan Bağ'ın babası Veysel Bağ, oğlu ile cinayet sanığı Emel Bağ tarafından öldürülen bir diğer kişinin hayattayken çekilmiş ve mezar fotoğraflarnı mahkeme salonunda gösterdi.
Baba Bağ, "Kendinizi benim yerime koyun. Her ikisini de Emel öldürdü. İnsan bir kere hata yapar. İkincisi tercihtir. Tüm ifadeleri çelişkili ve profesyonelce. 20-25 dakika boğuştuk diyor. Oğlum 180 santimetre. Fiziki olarak o kadar süre boğuşması mümkün değil. Cinayetten bir saat sonra ifadesinde 'ben solağım' demiş. Hepsini planlamış" diye konuştu.

"DAKİKA TUTMADIM"
Emel Bağ savunmasında "Olayın şokuyla dakika tutmadım. Ben solağım. Kalemi sol elimle tutuyorum yemeği sol elimle yiyorum. Böyle yaşadığım için böyle dedim. Boğuşma esnasında Doğukan benim bileğimi tuttu , bıçağı atmak istedim kalbine denk geldi" şeklinde konuştu.

Tanık ifadelerinde ise Emel ile Doğukan arasında sık sık tartışma olduğu iddia edildi.
Tartışmaların sözlü olduğunu söyleyen tanıklar ikilinin birbirini darp ettiklerini hiç görmediğini belirtti.

MÜTALAA AÇIKLANDI
Savunmaların ardından Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı. Buna göre, öldürme olayının yaşandığı yerde Doğukan ile Emel'den başka evde kimsenin olmaması nedeniyle olayı kimsenin görmediğine dikkat çekildi.
Bu nedenle şüpheden sanık yararlanır ilkesini hatırlatan Cumhuriyet Savcısı, benzer olaylara ilişkin Yargıtay kararlarından da bahsetti.
Tanık ifadeleri ve  raporlar kapsamında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Emel Bağ hakkında asgari oranda tahrik indirimi  uygulanması da mütalaada yer aldı.

doğ