(İsmail ÖRS)

Olay, 7 Mayıs'ta Orta Mahalle 209 sokakta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Emel Bağ ile kocası Doğukan Bağ arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında bıçaklanan Doğukan Bağ ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Bağ, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Emel Bağ, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Emel Bağ hakkında 'kasten öldürme' suçunun nitelikli hali nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

"BOĞAZIMI SIKTI KAFAMA VURDU"

Olay günü yaşadıklarını anlatan Emel Bağ., eşini bıçaklamadan kısa süre önce tartıştıklarını ve eşi tarafından darp edildiğini söyledi. Emel Bağ., "Olay günü akşamüstü  18.00 sıralarında eşimin ailesinin evine gittik. 21.00'da ayrıldık. Eve gelmek için minibüse bindik ve orada aramızda tartışma çıktı. Eşim beni darp etti. Boğazımdan tutup cama yasladı birkaç kere kafama vurdu. Minibüs şoförü eşimi indirdi. Ben de bir süre sonra indim. Kayınvalidemin verdiği eşyaları büfeye bıraktım. O sırada Doğukan aradı. Özür diledi. Ben özrü kabul ettim. Eşyaları birlikte taşımak için yanıma çağırdım. Eve gittik. Bir süre sonra Doğukan cebinden mor saplı bir bıçak çıkardı ve koltuğun kenarına koydu. Benden KADES uygulamasının yüklü olduğu telefonumu istedi. Verdim. Telefonu kurcalarken bıçağı alıp balkondan atmak istedim . Atmama izin vermedi. Orada aramızda boğuşma oldu. Önce birkaç çizik olduğunu gördüm. Sonra bıçak Doğukan'ın göğsüne saplandı. 'Yaralandım' diye bağırdı. Dışarı çıktı. Merdivenlerde yığıldı. Tişörtümü çıkardım ve tampon yaptım. Ambulans gelip aldı" dedi.

MİNİBÜS ŞOFÖRÜNÜN İFADESİ CİNAYET ZANLISIYLA ÇELİŞTİ

Soruşturma kapsamında minibüs şoförünün de ifadesi alındı. Minibüs şoförü ifadesinde, "İkisi de Tepecik Mahallesi'nden araca bindi. 5 dakika geçmeden tartışmaya başladılar. Ben darp olayını görmedim ve Doğukan Bağ'ı araçtan indirmedim. Sadece sözlü uyarım oldu. Doğukan kendi isteğiyle indi" diye konuştu.

UZMAN GÖRÜŞLERİ DE YALANLADI

İddianamede yer alan uzman görüşlerinde ise Doğukan Bağ'ın vücudunun çeşitli yerlerinde beş bıçak darbesi olduğunu ve bunların ikisinin ölümcül olduğu bilgisi yer aldı. Ayrıca Emel Bağ'ın iddia ettiği gibi Doğukan Bağ'ın vücudundaki bıçak yaralarının  boğuşma esnasında değil güç kullanarak oluştuğu  kaydedildi. Emel Bağ ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.