Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ve Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2021 yılında ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu 50 yaşındaki Mehmet Akkan dosyası için özel ekip kurdu.

Eşinden ayrı yaşayan Akkan'ın son olarak Denizli'de olduğu bilgisi üzerine ekip, Akkan'ın emekli maaşının çekilip çekilmediğine ilişkin ilgili bankadan dokümanları istedi.

Bankadan gelen dokümanda Akkan'ın emekli maaşının 2019-2022 yılları arasında düzenli olarak çekildiği belirlendi.

Bunun üzerine paranın çekildiği ATM'lerdeki güvenlik kameraları incelendi. Görüntüleri aileye izleten ekipler, buradaki kişinin Akkan olmadığının belirlenmesi üzerine görüntüdeki kişiyi bulmak için çalışma başlattı.

Parayı çeken kişinin O.Ç olduğu belirlendi. Akkan'la bir süre aynı pansiyonda kaldığı öğrenilen O.Ç Denizli Honaz'da yakalandı.

Gözaltına alınan O.Ç, emniyetteki sorgusunda Akkan'ı öldürdüğünü itiraf etti.

O.Ç'nin ifadesinde, arkadaşı E.Ç ve Akkan ile Honoz Sapaca Mahallesindeki kırsal alanda alkol aldıklarını, önceden husumet beslediği için Akkan'ın kafasına sopayla vurarak öldürdüğünü, daha sonra bir çukur kazdıklarını, E.Ç'nin de yardımıyla cesedi gömdüklerini anlattı.

Şüphelinin, Akkan'ın gömüldüğü yeri tarif etmesinin ardından kazılan alandan kafa tası ve insan kemikleri çıktı.

Kazılan alandan Akkan'a ait kıyafetler de çıktı.

Ekipler E.Ç ve olayla ilgili bilgileri olduğu iddia edilen 2 kişiyi gözaltına aldı.

Kaplan’dan Koçarlı’ya ivme kazandıracak 32 proje heyecan yarattı Kaplan’dan Koçarlı’ya ivme kazandıracak 32 proje heyecan yarattı

İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden O.Ç ve E.Ç tutuklandı, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Akkan'ın kız kardeşi R.K, 2019 yılından beri haber alamadıkları ağabeyi için 2021 yılında ağabeyinin kayıp olduğuna ilişkin bir televizyon programına katılmıştı.

Aydın Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu olayla birlikte son 3 yıl içerisinde 6'sı 2015 yılı öncesinde olmak üzere 7 faili meçhul cinayeti aydınlatmış oldu.