(Naci ERİŞ) 

Cumhurbaşkanlığı seçimi için Millet İttifakı henüz adayını açıklamazken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ismi iyiden iyiye ön plana çıkmaya başladı. 
Hatta 'Kılıçdaroğlu Gönüllüleri' adı altında bir oluşum başlatıldı. 

Oluşturulan sosyal medya hesabından “Yola çıkıyoruz, bize katılın” notuyla bir video paylaşıldı. Videoda, Kılıçdaroğlu’nun vatandaşla bir araya geldiği, onların sorunlarını dinlediği anlara ilişkin görüntüler yer aldı.

ANKARA'DA ÖNEMLİ TOPLANTI

"Kılıçdaroğlu Gönüllüleri"nin il ve bölge koordinatörleri Cumartesi günü Ankara'da bir araya geldi. Toplantıya, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kılıçdaroğlu Gönüllüleri" örgütlenmesinden sorumlu danışmanı Ahmet Nazif Yücel, "Genel Başkanımız henüz adaylık açıklaması yapmadı ancak biz bugünden onun için çalışmaya başlıyoruz. Bu memleketin insanları için bir yola çıktık, başaracağız" dedi. 

ESKİ İL BAŞKANI AYDIN KOORDİNATÖRÜ OLDU

Oluşumun Aydın İl Koordinatörlüğüne Eski CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi atandı. Saatçi yaptığı açıklamada, "25 Haziran 2022 itibariyle Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Aydın İl Koordinatörü olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Kılıçdaroğlu Gönüllüleri; bugün itibari ile Türkiye'nin tamamında örgütlenmesini tamamlayarak resmi olarak kurulmuştur. Biz yola çıktık... Bize katılın! Geliyor Gelmekte Olan!" dedi.