Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipleri,  Otoban Eski Gişelerde yapılan kontrolde Z.K. isimli kişiden bir adet taşıma ruhsatı olmayan tabanca ve şarjör ele geçirdi.

Z.K. gerekli işlemler için Tellidede Şehit Yetkin Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Devriye ekipleri, İzmir Bulvarında park halindeki bir araçtan şüphelendi. 10 AIY 643 plakalı aracı sorgulayan ekipler aracın bir süre önce çalındığını tespit etti. Yapılan sorguda aracın Balıkesir’in Burhaniye ilçesinden çalındığı tespit edildi.

Devriye ekiplerinin yaptığı çalışmada İzmir bulvarında bir şüpheli kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamaca sonucu yakalanan S.P. isimli kişi hakkında 7 Yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan S.P. Asayiş Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Öte yandan Y.N. isimli kişiden 1 adet ruhsatsız silah ve ona ait şarjör ve mermiler ele geçirilirken şok denetim ekibinin otoban eski gişelerinde yaptığı uygulamada taşıma ruhsatı olmayan tabanca yakalandı.

Devriye ekiplerinin kabloları kesik mavi renk 09 EF 927 plakalı motosikletten şüphelenmesi üzerine ruhsat sahibiyle yapılan görüşmede 11 Mart 2023 tarihinde Köşk ilçesi Jandarma bölgesinde çalındığı öğrenildi.

Motosiklet gerekli işlemler için Efeler Polis Merkez Amirliğine teslim edildi.

Y.N. isimli kişiden ise bir adet ruhsatsız silah ve 5 adet şarjör ele geçirildi.