((İSMAİL ÖRS) Olay, Efeler'e bağlı Hasan efendi - Ramazan Paşa Mahallesi'nde geçen Mart ayında meydana geldi.   Edinilen bilgiye göre, N.T. ile H.G. 3 yıl önce boşandı. İkili, çocukları nedeniyle  görüşmeye devam etti. İstanbul'da inşaat işçisi olarak çalışan N.T. çocuklarını görmek için Aydın'a geldi. Velayeti annesinde bulunan biri engelli 3 çocuğunun velayetin alacağını söyleyen sanık ile mağdur arasında tartışma çıktı. N.T. bir süre sonra evden ayrıldı. 
H.G.'nin iddiasına göre akşam saatlerinde okuldan eve dönen 12 yaşındaki oğlu defter ihtiyacı olduğunu söyledi. Anne H.G. defter almak için kırtasiyeye geldi ve burada  eşinin çekiçli saldırısına uğradı. İddiaya göre N.T., H.G.'nin kafasına ve omuzuna  çekicle vurdu ve bir süre darp etti. İhbar üzerine olay yerine acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.
Hastanede tedavi altına alınan kadın, bir süre sonra taburcu edildi.

BİR KEZ DAHA HAKİM KARŞISINA ÇIKTI
Eski eşine yönelik 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan hakkında 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan N.T.,  Aydın 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir kez daha hakim karşısına çıktı. 

"AŞIRI TEPKİ VERDİĞİ İÇİN"
Sanık kendisine yönelik suçlamalara karşı yaptığı savunmasında, "Şiddet uygulamadım. İftiraya uğradım" dedi. 
Sanık avukatı Mehmet Acar ise, " Müvekkilimin öldürme kastı yoktur. Olay günü karşılaştıklarında konuşmak istemiştir. Karşı taraf aşırı tepki vermiştir.  İçeriye kaçması ve aşırı tepki vermesi sonucu, müvekkilimin bazı hareketleri olmuş olabilir ama eylemlerinde öldürme kastı yoktur"  şeklinde konuştu.

"İKİ GÖZÜMDE BÜYÜK HASAR VAR"
Duruşma salonunda hazır bulunan ve eski eşi tarafından şiddet uzun süredir şiddet gördüğünü ifade eden H.G., "Adli raporum için karakol aracılığıyla çağırılmadım. Ancak gördüğüm şiddet nedeniyle gözümde oluşan hasarlar için doktora gittim. Doktor, muayene sonrasında her iki gözümde de ciddi problemler olduğunu söyledi ve yüksek dereceli gözlük verdi" diye konuştu.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

dava