(İSMAİL ÖRS) Mağdur kadın, eski eşinin kendisine daha önce defalarca kez şiddet uyguladığını ve 'Seni öldürürüm kimsenin ruhu duymaz. Köpekler seni  yer' sözleri ile tehdit edildiğini söyledi. 
Sanık ise eski eşinin başka erkeklerle görüştüğünü  ve çocuklarına iyi bakmadığını iddia etti.


Olay, Efeler'e bağlı Hasan efendi - Ramazan Paşa Mahallesi'nde geçen Mart ayında meydana geldi.   Edinilen bilgiye göre, N.T. ile H.G. 3 yıl önce boşandı. İkili, çocukları nedeniyle  görüşmeye devam etti. İstanbul'da inşaat işçisi olarak çalışan N.T. çocuklarını görmek için Aydın'a geldi. Velayeti annesinde bulunan biri engelli 3 çocuğunun velayetin alacağını söyleyen sanık ile mağdur arasında tartışma çıktı. N.T. bir süre sonra evden ayrıldı. 
H.G.'nin iddiasına göre akşam saatlerinde okuldan eve dönen 12 yaşındaki oğlu defter ihtiyacı olduğunu söyledi. Anne H.G. defter almak için kırtasiyeye geldi ve burada  eşinin çekiçli saldırısına uğradı. İddiaya göre N.T., H.G.'nin kafasına ve omuzuna  çekicle vurdu ve bir süre darp etti. İhbar üzerine olay yerine acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.
Hastanede tedavi altına alınan kadın, bir süre sonra taburcu edildi. 

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
Yaşananların ardından polis ekipleri tarafından yakalanan N.T. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. Aydın  3.Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul etti.


"BAŞKA ERKEKLERLE GÖRÜŞÜP ÇOCUKLARIMIZIN BAKIMINI İHMAL ETTİ"
Yargılanmasına başlanan sanık, mahkemede savunma yaptı. 
N.T., "Ben İstanbul'da inşaat işçisi olarak çalışıyordum. Çocuklarımı görmek için Aydın'a geldim. Çocuklarımı parka götürdüm. Onlarla vakit geçirdiğim esnada bana annelerinin başka erkeklerle görüştüğünü söylediler. Gece evden çıktığını ve kendilerini yalnız bıraktığını belirttiler. Ben bu duruma kızdım.  Daha sonra çocuklarımın velayetini almak istedim. Bu konuda tartıştık. Daha sonra evden ayrıldım. İstanbul'a dönecektim. İnşaat işçisi olarak çalıştığım ve burada ucuz bulduğum için çekiç ve tornavida aldım. Yolda karşılaştık. Tartıştık ve bana çok ağır sözler söyledi. Daha sonra kırtasiyeye gitti. Orada da benim kendisini taciz ettiğini söyleyince kendimi kaybettim. Yanımda bulunan çekici kullandım ama öldürmeye kastım yoktu. Biz iki gün önce aynı evde kaldık öldürmek istesem o zaman yaparım. Çok pişmanım" dedi.

"BENİ SÜREKLİ DÖVDÜ VE ÖLÜM İLE TEHDİT ETTİ"
Mahkemede yaşadıklarını anlatan ve 10 yıllık evliliği boyunca sürekli şiddet gördüğünü iddia eden  H.G. ise, "Daha önce belimi ve burnumu kırdı. Boğazıma bıçak dayadı. 'Seni öldürürüm kimsenin ruhu duymaz. Köpekler yer' sözleri ile tehdit etti. 3 çocuğum var. Engelli kızıma hamileleğim sürecinde tekme attı. Bebek günlerce hareketsiz kaldı. 8 gün sonunda hastaneye gidebildim. İzin vermedi. Defalarca çocuklarıyla ilgilenmesi için görüşmek istedim. Kabul etmedi. Çocukları reddetti. Bir gün çıktı geldi. Çocuklarını görmek istedi. İzin verdim. Evde kalmak istedi. İki gün kaldı. Zar zor gönderdim. Çocuklarımı benden almak istedi. Ben olay günü kendisiyle karşılaşmadım. Çocuğumun defterini almak için evden çıktım. Kırtasiye girince başıma bir şey ile vuruldu. Ne olduğunu bilemedim. Dakikalarca darp edildim. Ben korkumdan sokakta yürüyemiyorum. Kimseyi aldatmadım. Hepsi iftira. Ben çocuklarıma tek başıma baktım" diye konuştu.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

WhatsApp Image 2022-08-03 at 13.32.59